Лино Червар

Червар пак грми: Македонците ми дадоа и државјанство како благодарност, а сега ме оштетија

Екс тренерот на Металург и натаму верува дека македонската судиска двојка е виновна што неговите играчи не го освоија златото на ЕП. Хрватскиот селектор никако...

Загина легендарниот Коби Брајант

Кошаркарската икона Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа во Калабасас, Калифорнија. Ти-ем-зет пренесе дека 41-годишниот Коби патувал со најмалку 3 други лица во неговиот приватен хеликоптер...

(ФОТО+ВИДЕО) Фалангата се спои: Македонски марш низ Виена!

Македонската навивачка Фаланга денеска се обедини и во заеднички марш од двете фан-зони каде се собираа нашите навивачи тргнаа по улиците на австриската престолнина...

[Видео] Мајката на Горан Пандев: Земи да учиш, остај фудбалот

Кога пред повеќе од 20 години Горан Пандев ја почнал кариерата, не ни помислувал дека еден ден ќе биде меѓу најдобрите македонски фудбалери, уште...

Ван Дијк и Пол ван Дајк се браќа и редовно читаат ПлусИнфо

Вчера во Монако, УЕФА ги извлече групите за новата сезона во ЛШ, а на оваа церемонија се бираше и најдобар играч во Европа. УЕФА традиционално...

Шабан Трстена кон Марко: Браво мали, ти си шампион, но твоето здравје е најважно!

Марко Пејчиновски од Охрид синоќа реши да се откаже од својот замислен подвиг, пливајќи триаголник Охрид – Св. Наум – Струга – Охрид, поради...

„Заработив доволно за да ја хранам цела Србија“ – Ѓоковиќ отвора ресторан за бездомници

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ одлично ја почна сезоната, откако славеше на Австралијан опен, по рекорден седми пат, а со неговиот најнов потег...

УЕФА со остра реакција до ФФМ: Ахмети и Османи да не фрлаат лопати со...

УЕФА ќе побара објаснување и дополнителни информации од Фудбалската федерација на Македонија околу поставувањето на камен – темелникот на трибината на Фудбалскиот клуб „Шкупи“...

[Видео] Ех, да сум сега крај Охридско езеро: Ѓоковиќ ја запеа „Македонско девојче“

Новак Ѓоковиќ им приреди незаборавна вечер на своите навивачи по победата во 3. коло од Вимблдон против Хуркач, со што обезбеди пласман во втората...

Шампионот Алили ќе добие 1 милион денари за спортскиот успех

Првиот човек на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски информираше дека младиот европски шампион Бесир Алили, ќе биде наградено со 1 милион денари...
64,000FansLike

Ново