Фудбалерите на Беласица дочекани со тупаници во Сингелиќ, закани и со оружје, тренерот Гуцев...

Како што велат од таборот на Беласица, при самото пристигнување на струмичани на стадионот на Фортуна во скопската населба Сингелиќ, на кој што требаше...

Италија во страв: Смртта на Михајловиќ и Вијали предизвика паника на полуостровот

За кратко време починаа Синиша Михајловиќ и Џанлука Вијали. Двајца фудбалери кои беа легенди на италијанскиот фудбал и Серија А, за краток период починаа...

Македонска судиска двојка под меѓународна истрага за местење натпревари

На четвртиот ден од Светското првенство 2023, ракометната јавност ја тресе голем скандал. Како што објави компанијата „Спортрадар”, а потоа и данската телевизија „Спорт...

Милевски: И се извинувам на јавноста за поразот, јас не се откажувам веднаш

-Пред да почнам со пресот, сакам да ѝ се извинам на целата нација, во мое лично име и во името на играчите. Јас испраќам...

Дојде од никаде, никој не го знаеше, ги растури сите и победи на Ол...

Малку познатиот Мек Мекланг ги растури ривалите во натпреварот за најдобри забивања во рамки на Ол Стар викендот во Солт Лејт Сити. Солт Лејт Сити...

Ѓоковиќ: Не знам дали воопшто ми треба тренер

Новак Ѓоковиќ се уште е без тренер откако пред одредено време ја прекина соработката со Горан Иванишевиќ. Во текот на мастерсот во Монте Карло...
bazen drzava

Владата донесе одлука да се градат 14 базени низ државата

Ќе се градат 14 пливачки базени за што се обезбедени средства во износ од 30.000.000 денари, или 487.804 евра, одлучи денеска Владата. Базени ќе се...
Даниел Стефановски

Македонецот Стефановски стана светски шампион (ВИДЕО)

Македонскиот кик боксер Даниел Стефановски го совлада својот противник Софијан Алилуше од Франција за светската титула ИСКА и стана светски шампион. ИСКА е една од...

И МЗТ Аеродром со бугарско знаме ги пречекаа битолските Чкембари – причината е добро...

По теркот на Комити на ракометното дерби и Фемили Аеродром ги пецнаа битолчани за бугарофилство. Причината за тоа е што на отворањето на културниот...

Голема тепачка меѓу Комити и Чкембари

Во скопската сала „Јане Сандански“ попладнево се случи голем инцидент на вечното ракометно дерби меѓу Вардар 1961 и Еурофарм Пелистер, меѓу навивачките групи. Штом...
64,000FansLike

Ново