Русјаков: Земјата се тресе, земјотресот е многу силен, со епицентар од Брисел до Бихаќка.

Гордана Силјановска-Давкова дава заклетва. Пет минути подоцна се вклучуваат сирени за тревога. Земјата се тресе, земјотресот е многу силен, со епицентар од Брисел до...

Семејството со безрезервна поддршка за претседателката Гордана Силјановска Давкова

Семејството на новоизбраната претседателка на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова, во ложата на републичкото Собрание. Поддршката од семејството е, и останува значаен чинител во животот...

Грчките медиуми за првиот круг од изборите: Голема победа на опозициската ВМРО-ДПМНЕ

– На победата на кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова во првиот круг и на големата предност што ја доби во однос на актуелниот...

ПОЧИНА ВЕЛИБОР ЏАРОВСКИ-ЏАРО

По кусо боледување, денеска на 75 години почина Велибор Џаровски-Џаро, еден од најпознатите менаџери на просторите на бивша Југославија. Џаровски соработуваше со најголемите југословенски...

Силјановска-Давкова 362 682, Пендаровски 180 306 – податоци од ДИК по 99,85 % обработени...

По пребројаните 99,85 отсто од избирачите кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ има двојна предност пред кандидатот поддржан од СДСМ, додека кандидатот на коалицијата „Европски фронт“ е...

Силјановска Давкова им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка

Постојано повикував на владеење на правото, а уште повеќе на потребата за единство во оваа држава. Јас ќе соработувам со партијата која ме поддржа,...

Се слави пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ се собираат поддржувачи на кандидатката за претседател Гордана Силјановска-Давкова во пресрет на резултатите од првиот круг на претседателски избори. Според последните...

Полиција пред штабот на „Вреди“- ДУИ слават кај Скендербег

Полиција направи кордон пред изборниот штаб на коалицијата „Вреди“ на плоштадот Скендербег откако неколку десетици симпатизери на ДУИ дојдоа кај споменикот. Полицијата е распоредена превентивно,...

Кузеска: Изборите поминаа во фер и демократска атмосфера

Портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска вечерва на прес-конференција информираше дека денешниот изборен ден поминал во фер и демократска атмосфера, а граѓаните слободната волја ја...

Николоски: Силјановска има 140.000 гласови предност, очекувам 61 пратеник за стабилна влада

Гордана Силјановска-Давкова има 140.000 гласови разлика, рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски. -Очекувам на крајот кога ќе се соберат гласовите на сите други кандидати,...
64,000FansLike

Ново