ГОЛЕМ УСПЕХ НА ДОКТОР ЖАН МИТРЕВ: Успешно вградено вештачко срце, продолжен е животот на уште еден млад пациент

Прочитај за: < 1 минута На Дејан Христовски – млад пациент во 40-тите години му е продолжен животот откако од д-р Жан Митрев заедно со тимот му беше вградено вештачко срце.Механичка циркулаторна потпора или т.н. механичко срце кое се вградува до срцето ја подобрува функцијата и ја надополнува во оној дел каде не е функционално.Кај Христовски е дијагностицирана тешка дилатативна кардиомиопатија која во последните неколку …

Read More »

Сашо: Кај нас на ТВ се занимаваат со артани и слични бандити. Во овој протекторат нема ништо да чуете за ужасот на Палестинците.

Прочитај за: 2 минути Уште еднаш за ова и никад више. Оти нас не болЕ МурО за ова. Ко шо не БолЕ и за се друго кога животот ни е загрозен. Ние излегуваме на улица само ако трчаме маратон, ви се моЛам.. А јас пак, пун Мурац книги имам прочитано за ова, зашто кај нас такви теми не отвораат по медиуми. Кај нас на …

Read More »

Западната пропаганда уште еднаш фатена со „спуштени гаќи“

Прочитај за: < 1 минута Војната во Украина стана војна на дезинформации или барем така ја води Западот преку нивните пропагандни перјаници BBC News и CNN. По незнам кој пат BBC фатени со „спуштени гаќи“ како шират лаги и дезинформации како еден вид средство за манипулирање на завојуваните страни и светот. Во врска со војната во Украина, BBC на 03 Октомври 2023 година предупреди дека …

Read More »

Сашо Тасевски брутален кон “маратонците”: Не видов ни еден од вас на протестот за скандалот на Онкологија.

Прочитај за: 2 минути Скопскиот маратон парада на позери и помодари, довчерашни легачи и антиспортисти кои десет метра не потрчале у животот до 30 година. И одеднаш виделе негде жабата кренала нога да ја потковаат ко коњот, па ај и ние ќе трчаме маратон. Ќе глумиме Кенијци. А бе Кипкетер лавови го бркале ко мал по пустиња, им избегал, затоа ко пораснал станал долгопругаш …

Read More »

Да не се чека и одложува, Клиника Жан Митрев со кампања за зголемување на свеста го одбележува месецот на женското здравје

Прочитај за: < 1 минута Клиника Жан Митрев по повод одбележување на месецот на женското здравје ги поттикнува жените да станат посвесни за своето здравје со специјални цени и пакет понуди кои опфаќаат најразлични видови лабораториски анализи, превентивни и дијагностички прегледи. Здравствените теми кои ги засегаат жените се многубројни, како од физички така и од ментален аспект. Најголемиот страв доаѓа од можна појава на карцином …

Read More »

Министерот на МВР Оливер Спасовски ја забранил прославата на петгодишнината од референдумската победа за промена на името во организација на „Македонија-Бојкотира“?

Прочитај за: < 1 минута Координаторот на „Македонија-Бојкотира“ Драган Угриновски денес, понеделник, 2 октомври 2023 година во изјава за јавноста по повод забраната од Спасовски на прославата на петгодишнината од големата референдумска победа, рече: Линк до видеото: https://www.youtube.com/watch?v=43-aMP7W2GA Почитувани, -„Поминаа два дена, а полицискиот министер Оливер Спасовски сеуште молчи зошто ја забрани прославата на петгодишнината од големата референдумска победа во организација на Националниот Блок „Македонија-Бојкотира“. …

Read More »

ИТНА ПОМОШ во Тетово, растовара столчиња за казинo

Прочитај за: < 1 минута На социјалните мрежи се споделува видео од возило на Брза помош кое во ноќни часови се користи за превоз и растовар на столчиња за потребите на Казино. Видеата се постирани во текот на денов, па се претпоставува дека превозот и растоварањето се случило викендов. Едно од видеата е на порталот ТетоваСот.

Read More »

ВМРО-ДПМНЕ: Ако се стави европско знаменце на Законот за амнестија, ја напуштаме работата на Собранието

Прочитај за: < 1 минута Министерот за правда наместо нервозно да реагира треба наредниот пат прецизно да ги следи говорите и ставовите на претседателот Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, велат од најголемата опозициска партија. „Никаде не се тврди дека за законот за ослободување на вмешаните Монструм и други криминалци е веќе ставено европско знаменце. Но со оглед на тоа што и за многу други закони тоа …

Read More »

Се враќам и влегувам во политика како заштитник на бугарското малцинство во Македонија

Прочитај за: 2 минути Наредниот месец Ване Цветанов, поранешен претседател на Советот за унапредување и надзор на ревизијата се враќа во Македонија, откако во ноември лани замина во Германија, каде бараше азил. Сега, за ,,Фокус” вели дека ја прекинал постапката за азил, а по процедурата која траела околу еден месец, и откако ќе му бил вратен пасошот, тој си доаѓал дома. Причината за неговото …

Read More »

Божиновски: Ковачевски како директор во Телеком прислушкувал со поддршка на САД и Германија

Прочитај за: 2 минути Зоран Божиновски објави Мега скандал! Тврди дека Премиерот Ковачевски како директор во Телеком незаконски прислушкувал заедно со други директори и притоа за тоа знаеле САД и Германија. “ДИМЕ, ДА НЕ ГО КРКАМЕ ЕДЕН ДЕН!? Димитар Ковачевски викан ЌУРКА, актуелен премиер на Северна Македонија, заедно со неговата сопруга се вработени во Македонски Телеком во 1998 година. ЌУРКА до 2005 година бил …

Read More »