Се урива бетонската база на советникот од ДУИ, Нефи Усеини во Охрид

Општина Охрид денеска почна да ја урива бетонска база на советникот од редовите на ДУИ Нефи Усеини. Градежна механизација ангажирана од Општината со кранови почна да ги отстранува дивоизградените објекти од брегот на Охридското...

Петровска: Очаен потег на Чулев, од долгови прави изборен поткуп и злоупотребува истрага за...

Дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска преку фејсбук вели дека министерот Чулев очајнички ги извртува резултатите од истрага во Штип, каде во продавница е најдена тетратка со „пишанки“ и над 110 лични документи...

Заев: И покрај тоа што ДУИ не вреди пет пари, на 27 април со...

Реакција на Зоран Заев по денешната објавена "бомба" ДУИ не вредат пет пари на пазарот на гласови. Тоа е мојот став денес, беше мој став и тогаш, во времето кога е снимен разговорот објавен денеска....
павле богоевски, димитар апасиев

Богоевски: Апасиев ќе влезе бидејќи на ВМРО-ДПМНЕ и треба гласен шарлатан во Парламентот

Статус на Павле Богоевски: Прочитав дека моите статуси им биле предолги и прекомплицирани за читање на „другарите и другарките“ од Левица. Затоа, еве нешто покусо и поедноставно: Да, овој пат апасиев ЌЕ ВЛЕЗЕ во Парламентот. Не...

Регистрирани се рекордни над 200 нови случаи на Ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1728 тестирања, а регистрирани се 205 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-60, Куманово-13, Дебар-17, Штип-10, Прилеп-2, Тетово-13, Струга-12, Велес-3, Битола-3, Охрид-1, Кавадарци-1, Гостивар-23,...

Заев за Албанците: „Пет банки” не вредат тие на пазарот на гласови, тие се...

Новата снимка меѓу Зоран Заев и непознат глас, објавена денеска на Јутјуб под наслов „Лагите на Заев”, се однесува на Албанците. Непознатиот глас ги нарекува со погрдно име и на Заев му вели дека...

На скопскиот аеродром уапсен гостиварец кој на фејсбук му се заканувал на премиерот Спасовски

Синоќа на Меѓународниот аеродром Скопје приведен е 28-годишниот М.М. од Гостивар, кој на Фејсбук му се заканувал на премиерот Оливер Спасовски. „На 6 јули годинава против М.М. (28) е поднесена кривична пријава за сторено кривично...

[Видео] Јакимовски: Бранко Црвенковски ми се закани дека ќе завршам како Љубе Бошковски!

Беше изненадување дека на пратеничките листи на ВМРО ДПМНЕ не се најдоа политички играчи од типот на Стевче Јакимовски или на Страшо Ангеловски од МААК. Луѓе и политичари кои со својата енергија и патриотски...

Заев: Се обврзувам дека судскиот систем ќе биде првата работа која ќе биде реформирана

Пред нас е 15 јули, денот кога треба да одлучиме дали ќе излеземе да избереме сигурност или ќе останеме дома и со тоа ќе и дадеме шанса на опасноста и несигурноста. Не молчете кога...
стојанче ангелов, зоран зааев, киро глигоров, борис трајковски, гоце делчев

[Видео] Ангелов: Делчев, Глигоров, Трајковски, Заев – херојски постапки за кои историјата покажува и...

Споредбата на Зоран Заев со Гоце Делчев е дека историјата не треба да се гледа низ црно-бела призма. Таа е колоритна, шарена. Една личност не треба да ја извадиме од историскиот контекст и да...