Google search engine

Клиниката Жан Митрев останува со старата сопственичка структура, преговорите за стратешки партнер не завршија...

0
Клиниката Жан Митрев останува со старата сопственичка структура, преговорите за стратешки партнер не завршија со договор  Жан Митрев Клиника со соопштение: Клиниката Жан Митрев останува со...

Бесплатни прегледи од Клиника Жан Митрев за новороденчињата од Општина Центар

0
Клиника Жан Митрев додели ваучери за педијатриски прегледи за секое новороденче од Општина Центар. Како дел од меморандумот за соработка потпишан со Општина Центар...

Клиниката Жан Митрев со стратешко партнерство ќе стане регионален клинички центар според најсовремени стандарди

0
Клиниката Жан Митрев е во финални преговори за стратешко партнерство со Холандскиот фонд Balkan Alliance Healthcare. Преговорите се однесуваат за влез на Фондот како...

Во клиниката „Жан Митрев“ преку посебни програми пациенти со прекумерна тежина добија нов живот

0
Борче Макаловски од Прилеп како резултат на ендокринолошко нарушување по преживеан стрес се здобива со сериозни здравствени проблеми дијабетес, холестерол и срцеви проблеми. Од...

Во Клиника Жан Митрев изведена е ретка хибридна операција 

0
Доктор Жан Митрев заедно со својот тим успешно изведе сложена хибридна операција ФЕТ (Frozen Elephant trunk). Оваа операција претставува решение за комплексна состојба на...

Ферус се бори за живот!

0
Откако по медиумите се рашири вест дека наводно починал популарниот музичар Ферус Мустафов, се огласи неговото семјество. Внукот на Мустафов, Ферчо Мустафов, демантира дека познатиот...

,,Механичко срце” спасува живот на пациент на ,,Клиника Жан Митрев”

0
  Во Клиника Жан Митрев успешно опериран 31-от пациент со вградена механичка циркулаторна потпора на срцето позната како ,,Механичко срце”. Докторскиот тим предводен од д-р Жан...

Охриѓанката Ивана за тешките животни битки: Верувајте канцерот е ништо во споредба со смртта...

0
Жена, мајка, кралица – ова се епитетите што без размислување ѝ ги припишувам на борецот Ивана Лескароски од Охрид. Се чини дека нејзе животот...

Почина д-р Горан Беговиќ, претседателот на синдикатот на клиниките

0
„Со огромно жалење и неверување ја примив веста дека денес не напушти Асс. Д-р Горан Беговиќ dr. sci.-субспецијалист, хирург и Претседател на Самостојниот синдикат...

Лила проговори за битката со ракот: На моменти се смеам гласно, па ќе ми...

0
По повеќе од една година исполнета со неизвесност, очекувања, терапии и стравови, омилената ТВ-водителка победнички може да каже дека е здрава. Во битката со...
Google search engine
0FansLike

Recent Posts

The Coolest Vanity Apps for You and Your Girls

Social Media is Changing the Face of the Beauty Industry

Must Have Beauty Kits & Palettes

Discover Affordable Ways to Hide Fatigue

Beauties You Should Follow for Great Inspiration