Спорт

Шампионот Алили ќе добие 1 милион денари за спортскиот успех

Прочитај за: 4 минути Првиот човек на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски информираше дека младиот европски шампион Бесир Алили, ќе биде наградено со 1 милион денари за неговиот спортски успех. „Во мое име и во името на Агенцијата за млади и спорт имав чест да му честитам на златното момче Бесир Алили кој ни се врати со златен медал од Европското Првенство …

Read More »

[Видео] Бесир Алили пречекан со зурли и тапани на Табановце

Прочитај за: 3 минути Eвропскиот шампион во борење за кадети, Бесир Алили во граничниот премин Табановце е пречекан од голем број граѓани по неговото пристигнување од Фиренца, Италија, каде што освои златен медал. “Се надевам дека ќе го постигнеме најдобриот резултат на Олимпијадата”, рече Алили. Бесир Алили заедно со група навивачи со панорамскиот автобус на ЈСП патува кон плаштадот ,,Скендербег”. Таму е организиран свечен …

Read More »

Бесир Алили е европски шампион во борење

Прочитај за: 4 минути Бесир Алили стана европски шампион во борење во категоријата слободен стил до 48 килограми, вечерва во финалето на ЕП до 17 години славеше против Харутјун Ховханисјан од Ерменија.   Прв затен медал за Македонија на Европско кадетско првенство. Младиот борач Бесир Алили направи голем успех и стана европски шампион. Во категоријата слободен стил до 48 килограми, тој во финалето со …

Read More »

БОМБА: Хари Костов и Комерцијална банка влегуваат во РК Вардар?

Прочитај за: 4 минути Првиот човек на Комерцијална банка, г-дин Хари Костов најверојатно наскоро ќе биде обелоденет како прв човек и на РК Вардар. Неофицијални извори велат дека е речиси сигурно Комерцијална банка да биде главниот спонзор на РК Вардар и дека работењето со клубот ќе го менаџира успешниот банкар Хари Костов и останати бизнис луѓе кои нему му се од доверба. Промената во …

Read More »

Уапсен Мишел Платини

Прочитај за: 3 минути Поранешниот претседател на УЕФА, Мишел Платини е уапсен во врска со истрагата за доделување на организацијата на Мундијалот за 2022 година. Светските медиуми пренесуваат дека Платини е уапсен рано утрово, со цел да биде однесен на испутување околу малверзациите правени за доделувањето на организацијата за Светското првенство кое треба да се оддржи во Катар. Легендарниот француски фудбалер беше претседател на …

Read More »

Maкедонија ја совлада Грција во Струмица и заврши на првото место

Прочитај за: 4 минути Maкедонија ја оправда фаворитската улога и ја совлада Грција со 27:23 (13:11 на полувремето). Со оваа победа нашите најдобри ракометари се пласираа на првото место во третата група од Квалификациите за Европското првенство во 2020 година. На овие квалификации Македонија забележа 4 победи, еден нерешен резултат и еден пораз. Победивме со Исланд на гости, а на домашен терен одигравме нерешено. …

Read More »

[Видео] Новата химна за Вардар доби видео запис

Прочитај за: 3 минути Пред околу еден месец на социјалната мрежа Фејсбук две девојки објавија видео каде пејат песна за Вардар. Сега истата таа песна доби видео запис и продолжение на текстот. xosotin chelseathông tin chuyển nhượngcâu lạc bộ bóng đá arsenalbóng đá atalantabundesligacầu thủ haalandUEFAevertonxosofutebol ao vivofutemaxmulticanaisonbethttps://bsport.fithttps://onbet88.ooohttps://i9bet.bizhttps://hi88.ooohttps://okvip.athttps://f8bet.athttps://fb88.cashhttps://vn88.cashhttps://shbet.atbóng đá world cupbóng đá inter milantin juventusbenzemala ligaclb leicester cityMUman citymessi lionelsalahnapolineymarpsgronaldoserie atottenhamvalenciaAS ROMALeverkusenac milanmbappenapolinewcastleaston villaliverpoolfa …

Read More »

[Видео] Брканици низ Скопје: Полските хулигани во директен судир со полицијата!

Прочитај за: 3 минути Познато е дека полските навивачи се едни од најнезгодните во Европа, а тоа на своја кожа денес го почувствува и македонската полиција. Македонската фудбалска репрезентација утре ги продолжува настапите во евро-квалификациите. Во рамки од третото коло во Скопје ќе гостува на Полска, а навивачите на оваа селекција веќе започнаа со дивеењето. Попладнево македонската полиција имаше многу работа да ги смири …

Read More »

Панчев: Македонија е фудбалска земја, но политиката многу се меша

Прочитај за: 4 минути В петок македонската национална селекција ќе игра против Полска на арената „Тодор Проески“ во Скопје. Полјаците се незгоден и поквалитетен противник, но Македонија има шанси за поволен резултат, смета Дарко Панчев. „Полска е поквалитетната репрезентација, но кога фаворит игра против аутсајдер, секогаш знае да одигра несериозно. Нејзините играчи се силни и брзи, но, не се креативни. Што се однесува до …

Read More »

Шилегов им ја врачи наградата од 100 илјади евра на „црвено-црните“

Прочитај за: 4 минути Вардарци завршија го посетите, последна станица беше кај градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов. Тој им ја врачи ветената награда од 100.000 евра за шампионската титула. Шилегов вчера ги пречека ракометарите на европскиот и македонски првак, а Град Скопје беше задолжен за организација на дочекот на ракометарите на плоштад „Македонија“. xosotin chelseathông tin chuyển nhượngcâu lạc bộ bóng đá arsenalbóng …

Read More »