Google search engine

Дојде од никаде, никој не го знаеше, ги растури сите и победи на Ол...

0
Малку познатиот Мек Мекланг ги растури ривалите во натпреварот за најдобри забивања во рамки на Ол Стар викендот во Солт Лејт Сити. Солт Лејт Сити...

Италија во страв: Смртта на Михајловиќ и Вијали предизвика паника на полуостровот

0
За кратко време починаа Синиша Михајловиќ и Џанлука Вијали. Двајца фудбалери кои беа легенди на италијанскиот фудбал и Серија А, за краток период починаа...

ЕХФ: Обвинувањата за македонските судии се неосновани, нема докази

0
Денес во ракометната јавност актуелни се објавите на данската „ТВ2“ за наводни наместени натпревари, а во наводниот скандал беа вклучени и најдобрите македонски ракометни судии Ѓорѓи...

Македонска судиска двојка под меѓународна истрага за местење натпревари

0
На четвртиот ден од Светското првенство 2023, ракометната јавност ја тресе голем скандал. Како што објави компанијата „Спортрадар”, а потоа и данската телевизија „Спорт...

Пандев со  порака до селекторот Милевски

0
Доскорешниот капитен на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев преку социјалните својот Инстаграм му испрати порака на селекторот Благоја Милевски во врска со синоќешниот пораз...

Емотивно збогување на Федерер – еден од најдобрите тенисери во историјата го одигра последниот...

0
Роџер Федерер, швајцарскиот тенисер и еден од најдобрите играчи во историјата на тенисот, го одигра последниот меч во кариерата. Играше во пар со својот...

Јовановски до власта: Ченто е во зандана и денес. Бидете сигурни дека вашите потомци,...

0
Ченто е во зандана и денес. Спиете ли мирно душмани на Македонија и на Македонците? Ако вие немате совест, бидете сигурни дека вашите потомци, во...

Едукација и забава за 200 јуниори на Sport LIFE

0
За околу 200 деца и исто толку родители, во организација на Sport Life, се одржа едукативна и забавна програма во ЗОО паркот во Скопје...

Кралот Кирил испратен со круна на главата на кралска столица!

0
Францускиот клуб Нант на спектакуларен начин ги испрати во пензија нашиот најдобар ракометар на сите времиња Кире Лазаров и му се заблагодари за се...

Лазаров објави крај: Одлуката беше тешка, но сепак…

0
Најдобриот македонски ракометар, Кирил Лазаров преку неговата фејсбук страница објави дека ја завршува професионалната кариера како играч. - Моето долго и прекрасно патување дојде до...
Google search engine
0FansLike

Recent Posts

The Coolest Vanity Apps for You and Your Girls

Social Media is Changing the Face of the Beauty Industry

Must Have Beauty Kits & Palettes

Discover Affordable Ways to Hide Fatigue

Beauties You Should Follow for Great Inspiration