Google search engine

Промена на планот, ракометарите во 20.30 часот ќе слетаат во Скопје

0
Ракометарите на Вардар со задоцнување ќе пристигнат на скопскиот аеродром, поради административни причини, како што појаснува скопскиот градоначалник, Петре Шилегов. -Почитувани, заради административни причини (пасоши,...

Вардар е инспирација и амбасадор број 1 во светот

0
Ако кажеме во Европа ќе погрешиме, бидејќи Вардар има фанови дури до Мексико каде еден ракометен тим го носи нивното име. Нестварно е ова...

[Фото Галерија] Столе го започна шоуто уште во Келн, шампионите на пат кон историскиот...

0
По ручекот во хотелот „Радисон Блу“ во Келн, европските шампиони се упатија кон аеродромот Бон-Келн, од каде со чартер лет ќе тргнат за Скопје....

Српските легендарни коментатори: Дури ни е непријатно поради големото внимание, ви доаѓаме во Скопје!

0
Сретен Рашковиќ и Стеван Стевановиќ, коментаторите на српска ,,Арена спорт” кои станаа миленици на македонската нација со своето искрено и од срце бодрење на...

„Вардарци“ слетуваат во 18:50 часот, Град Скопје организира чартер, дочек и награда од 6...

0
И покрај бројните шпекулации, сега веќе и дефинитивно од Град Скопје информираа дека ракометарите на Вардар попладнево во 18:50 часот ќе слетаа на аеродромот...

Вардарци со чартер лет попладнево пристигнуваат во Скопје

0
Европскиот шампион Вардар, попладнево околу 16 часот и 15 минути треба да слета на аеродромот во Скопје. Според првичната агенда „црвено-црните“ требаше околу полноќ да...
samsonenko treta titula

Самсоненко: Сега ќе работиме на трета титула!

0
Вардар пак ја обедини Македонија. „Црвено-црното“ семејство повторно се издигна на врвот на европскиот ракомет и по вторпат во својата историја се закити со трофејот од...

Вујовиќ: Во Македонскиот Устав да се додаде дека Вардар не смее да згасне

0
Веселин Вујовиќ долги години беше на клупата на Вардар. Селекторот на Словенија моментно е без клупски ангажман по отказот во нишки Железничар, но будно...

Стоилов го коригира ЕХФ: Мојата држава е РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

0
Вардар пак ја освои Европа и по вторпат во својата клупска историја го освои трофејот од најелитното ракометно натпреварување на ЕХФ, Лигата на шампионите. Пред разиграните...
дибиров

Дибиров: Ако после оваа титула никој не ни помогне, да си одиме сите во...

0
Македонски Вардар вторпат во својата историја стана европски првак. Во финалето падна Веспрем, а по натпреварот, Тимур Дибиров не ја криеше среќата и задоволството од постигнатиот успех,...
Google search engine
0FansLike

Recent Posts

The Coolest Vanity Apps for You and Your Girls

Social Media is Changing the Face of the Beauty Industry

Must Have Beauty Kits & Palettes

Discover Affordable Ways to Hide Fatigue

Beauties You Should Follow for Great Inspiration