Приватните специјализанти го ставија штрајкот во мирување

Поради сензитивноста на периодот пред избори како и отежнатата работа на клиниките во комлексот „Мајка Тереза“ во Скопје, приватните специјализанти одлучија привремено генералниот штрајко...

Под полициски притисок Македонците во Бугарија го чествуваа македонскиот великан Јане Сандански

Со народен собир ма кој присуствуваа Македонците од Бугарија и други гости во градот Мелник, Бугарија денеска беше одбележана 109-годишнина од убиството на великиот...

Под полициски притисок Македонците во Бугарија го чествуваа македонскиот великан Јане Сандански

Со народен собир ма кој присуствуваа Македонците од Бугарија и други гости во градот Мелник, Бугарија денеска беше одбележана 109-годишнина од убиството на великиот...

ГОЛЕМ УСПЕХ НА ДОКТОР ЖАН МИТРЕВ: Успешно вградено вештачко срце, продолжен е животот на...

На Дејан Христовски – млад пациент во 40-тите години му е продолжен животот откако од д-р Жан Митрев заедно со тимот му беше вградено...

Сашо: Кај нас на ТВ се занимаваат со артани и слични бандити. Во овој...

Уште еднаш за ова и никад више. Оти нас не болЕ МурО за ова. Ко шо не БолЕ и за се друго кога животот...

Западната пропаганда уште еднаш фатена со „спуштени гаќи“

Војната во Украина стана војна на дезинформации или барем така ја води Западот преку нивните пропагандни перјаници BBC News и CNN. По незнам кој пат...

Сашо Тасевски брутален кон “маратонците”: Не видов ни еден од вас на протестот за...

Скопскиот маратон парада на позери и помодари, довчерашни легачи и антиспортисти кои десет метра не потрчале у животот до 30 година. И одеднаш виделе...

Министерот на МВР Оливер Спасовски ја забранил прославата на петгодишнината од референдумската победа за...

Координаторот на „Македонија-Бојкотира“ Драган Угриновски денес, понеделник, 2 октомври 2023 година во изјава за јавноста по повод забраната од Спасовски на прославата на петгодишнината од големата...

ВМРО-ДПМНЕ: Ако се стави европско знаменце на Законот за амнестија, ја напуштаме работата на...

Министерот за правда наместо нервозно да реагира треба наредниот пат прецизно да ги следи говорите и ставовите на претседателот Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, велат...

Се враќам и влегувам во политика како заштитник на бугарското малцинство во Македонија

Наредниот месец Ване Цветанов, поранешен претседател на Советот за унапредување и надзор на ревизијата се враќа во Македонија, откако во ноември лани замина во...
64,000FansLike

Ново