Google search engine

Тасевски: Учи ме мајко карај ме, куќа да имам во Сарај или Слупчане

0
Учи ме мајко карај ме, Куќа да имам во Сарај или Слупчане. Да не плаќам вода и струја бе Се државно да користам џабе И да не смее...

Најчевска: И јас на невидено се согласувам да плаќам струја под истите услови како...

0
Професорката Мирјана Најчевска реагира на дозираните информации од преговорите ЕВН-жители на Слупчане во врска со обидите на австриската компанија да ја обнови мрежата и...

Попладне доаѓа невреме – пороен дожд, грмежи и град

0
  Метереолозите најавуваат промена на времето во текот на денешниот ден. Претпладне ќе биде сончево и топло со умерен до засилен ветер од јужен правец....

Тасевски: Бугарите знаат дека ЕУ нема да се проширува. Затоа и брзаат да влезат...

0
Кратко али јебитачно. ЕУ нема да дозволи проширување во наредните 20 години минимуН. Тогаш зошто би отворале устав само зашто на Бугарите им прднало да не...

Панов: Кренето го повисоко знамето на Гоце, борбата за Македонија е секој ден

0
  Професорот од Институтот за национална историја Митко Б. Панов на Илинден ги потенцира зборовите од Манифестот на АСНОМ кои потсетуваат дека борбата за Македонија...

Ефтов: Олигархијата се обидува да направи пуч во државата и во СДСМ. Ковачевски размислува(л)...

0
Веќе осум месеци трае обидот за пуч во државата и во СДСМ, стимулиран, а богами и спонзориран од страна на македонската олигархија. На почетокот...

Јовановски: Крајно време е Владата да одлучи дали Забрчанец ќе биде одговорен за Западен...

0
Крајно време е Владата на РСМ да одлучи дали лицето Маријан Забрчанец ќе биде одговорно за иницијативата Отворен Балкан или ќе ја извршува функцијата...

Димовски: Ах, славно Крушево какви опинци те газат!!!

0
Војводите од Илинден се превртуваат во гроб од војводиве на СДС! Ах, славно Крушево какви опинци те газат!!! (фејсбук статус на Саше Димовски) xosotin chelseathông tin...

Миле Вардарски од коњ на параглајдер

0
Откако владејачката СДСМ денеска објави дека партискиот генерален секретар Миле Зечевиќ со коњ тргнал кон Крушево по повод празникот Илинден, денеска објавени беа нови...

Апасиев: Потребен е трет Илинден!

0
,,Втори август несомнено е најважниот државен празник на Република Македонија, но исто така и најважен датум во историјата на македонскиот народ. Со самото тоа...
Google search engine
0FansLike

Recent Posts

The Coolest Vanity Apps for You and Your Girls

Social Media is Changing the Face of the Beauty Industry

Must Have Beauty Kits & Palettes

Discover Affordable Ways to Hide Fatigue

Beauties You Should Follow for Great Inspiration