Политика

Тасевски: Бугарите знаат дека ЕУ нема да се проширува. Затоа и брзаат да влезат во нашиот устав

Прочитај за: 4 минути Кратко али јебитачно. ЕУ нема да дозволи проширување во наредните 20 години минимуН. Тогаш зошто би отворале устав само зашто на Бугарите им прднало да не бугаризираат на подмолен начин. Бугарите знаат дека ЕУ нема да се проширува. Затоа и брзаат да влезат во нашиот устав. Оти тогаш ќе им се отворат уште безброј услови да делат бугарски пасоши на …

Read More »

Панов: Кренето го повисоко знамето на Гоце, борбата за Македонија е секој ден

Прочитај за: 4 минути   Професорот од Институтот за национална историја Митко Б. Панов на Илинден ги потенцира зборовите од Манифестот на АСНОМ кои потсетуваат дека борбата за Македонија не е завршена и дека трае секој ден. За разлика од власта која на разни начини сака да го помати АСНОМ и документите од него Панов потенцира дека тие се суштината на македонската борба за …

Read More »

Ефтов: Олигархијата се обидува да направи пуч во државата и во СДСМ. Ковачевски размислува(л) да поднесе оставка!?

Прочитај за: 4 минути Веќе осум месеци трае обидот за пуч во државата и во СДСМ, стимулиран, а богами и спонзориран од страна на македонската олигархија. На почетокот тоа беше се некако под маса се до гостувањето на премиерот и лидер на СДСМ Димитар Ковачевски на една национална телевизија, кога стана јасно дека и тој и олигархијата ќе одат до крај. Каков ќе биде …

Read More »

Јовановски: Крајно време е Владата да одлучи дали Забрчанец ќе биде одговорен за Западен Балкан или ќе биде главен уредник на повеќе портали

Прочитај за: 3 минути Крајно време е Владата на РСМ да одлучи дали лицето Маријан Забрчанец ќе биде одговорно за иницијативата Отворен Балкан или ќе ја извршува функцијата главен уредник на повеќе портали. Двете функции не одат заедно   (фејсбук статус на Борјан Јовановски) xosotin chelseathông tin chuyển nhượngcâu lạc bộ bóng đá arsenalbóng đá atalantabundesligacầu thủ haalandUEFAevertonxosofutebol ao vivofutemaxmulticanaisonbethttps://bsport.fithttps://onbet88.ooohttps://i9bet.bizhttps://hi88.ooohttps://okvip.athttps://f8bet.athttps://fb88.cashhttps://vn88.cashhttps://shbet.atbóng đá world cupbóng đá …

Read More »

Димовски: Ах, славно Крушево какви опинци те газат!!!

Прочитај за: 3 минути Војводите од Илинден се превртуваат во гроб од војводиве на СДС! Ах, славно Крушево какви опинци те газат!!! (фејсбук статус на Саше Димовски) xosotin chelseathông tin chuyển nhượngcâu lạc bộ bóng đá arsenalbóng đá atalantabundesligacầu thủ haalandUEFAevertonxosofutebol ao vivofutemaxmulticanaisonbethttps://bsport.fithttps://onbet88.ooohttps://i9bet.bizhttps://hi88.ooohttps://okvip.athttps://f8bet.athttps://fb88.cashhttps://vn88.cashhttps://shbet.atbóng đá world cupbóng đá inter milantin juventusbenzemala ligaclb leicester cityMUman citymessi lionelsalahnapolineymarpsgronaldoserie atottenhamvalenciaAS ROMALeverkusenac milanmbappenapolinewcastleaston villaliverpoolfa cupreal madridpremier leagueAjaxbao bong da247EPLbarcelonabournemouthaff …

Read More »

Миле Вардарски од коњ на параглајдер

Прочитај за: 3 минути Откако владејачката СДСМ денеска објави дека партискиот генерален секретар Миле Зечевиќ со коњ тргнал кон Крушево по повод празникот Илинден, денеска објавени беа нови фотографии на кои се гледа како Зечевиќ лета со параглајдер. „Модерно Крушево освен со своето културно и историско значење е најатрактивна дестинација за авантуристички туризам во Европа и во светот, домаќин на големи светски натпревари и …

Read More »

Апасиев: Потребен е трет Илинден!

Прочитај за: 4 минути ,,Втори август несомнено е најважниот државен празник на Република Македонија, но исто така и најважен датум во историјата на македонскиот народ. Со самото тоа што на овој датум се одбележуваат двете најсветли точки од политичката историја на македонскиот народ и неговата борба за слобода – Илинденското востание од 1903 година и Првото заседание на АСНОМ од 1944 година – самиот …

Read More »

МНР ги бара, Фрчко не ги дава парите од продажбата на апартманот на Тито во Њујорк

Прочитај за: 4 минути Амбасадорот Љубомир Фрчкоски и покрај неколку инструкции од Министерството за наворешни работи, не ги префрла парите од продажбата на апартманот на Тито на Парк Авенија во Њујорк, и ги држи на сметката од Мисијата, обвини денеска Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. – Уште еден скандал на повидок со амин на СДС и одобрување од страна на Бујар Османи! Тивко се …

Read More »

Мизрахи: Како се вика кога СДСМ ќе се качат на коњи за Илинден?

Прочитај за: 3 минути   Како се вика кога СДСМ ќе се качат на коњи за Илинден? Се вика: Готово е, ситно бројат!!! Откога разнебитија се, ќе продавале демагогија. Памети народот кога возевте точаци до Мечкин Камен и ги остававте коњаниците цел саат на сонце да чекаат во прашини и песоци со полициски коридор како спремни за Голи Оток. Памети народот кога чудни “новинари” …

Read More »

Теменугов: Дали Пандов и Мизрахи мирно спијат после ова…?

Прочитај за: 3 минути Сега Лисиче и Драчево ќе гласаат за нив. За дојам и за да станат оргинали требаа Змејковски да го викнат… П. С. Дали Пандов и Мизрахи мирно спијат после ова…   (фејсбук статус на Горан Теменугов) xosotin chelseathông tin chuyển nhượngcâu lạc bộ bóng đá arsenalbóng đá atalantabundesligacầu thủ haalandUEFAevertonxosofutebol ao vivofutemaxmulticanaisonbethttps://bsport.fithttps://onbet88.ooohttps://i9bet.bizhttps://hi88.ooohttps://okvip.athttps://f8bet.athttps://fb88.cashhttps://vn88.cashhttps://shbet.atbóng đá world cupbóng đá inter milantin juventusbenzemala ligaclb …

Read More »