По скандалот на Детска клиника, пејачката со порака до Салиу: Убаво ќе биде да...

Познатата пејачка Анета Наковска ја сподели информацијата за скандалот на Детската клиника со докторката Аспазија Софијанова и го повика новинарот Фуркан Салиу да биде...

Нарко босот бил во врска со српска старлета: Го оставив затоа што ме тепаше!...

Главна тема во македонските медиуми е синоќешната вооружена пресметка во кафе барот во Стара скопска чаршија во која беа убиени две лица, а еден...

Стојанов го доби името на полицаецот! Пари не му бараат, доволно е да го...

Претседателот на бугарската фондација Македонија го доби тоа што го бараше. Откако објави порака вчера во која нудеше 200 евра за името и презимето...

Јонуз: Македонски народе, барем еднаш сплоти се! Не се предавај! Аман! Не ме разочарувај!...

Драги мои сонародници Македонци! Прво ви беа турците, па грците, па србите, па сеа бугарите, а во меѓувреме цело време ви се дежурни албанците....

Тасевски: Обиџуко мамицата твоја сељачка дали ти кога беше ученик било кога си напуштил...

Пак закана со бомба во основното школо Војдан Чернодрински. Таче и ти Обиџуко сте тотални идиоти. Поради вашата епска неспособност, најубавиот дел од нечиј живот...

Ја извадиле од сред час по што и се губи секаква трага

  Аниса Ајро од Скопје, 12-годишна ученичка во седмо одделение е исчезната од вчера. Семејството во очај трага по неа, и случајот бил пријавен во...

Лазаров разобличува уште една емисија на „Срце на дланка“: Цена Маџуни лажно тврдела дека...

Јутјуберот Стефан Лазаров вели дека во изминатите денови од различни луѓе добил информации дека дваесетина случаи во емисијата Срце на дланка што се емитува...

Бугарин со часови ги вреѓаше и пцуеше полицајците на граница, на крај си добил...

Бугарин си доби ќотек на граница, откако претходно денеска со часови ги напаѓаше македонските полициски службеници, јави прес24.мк. Уапсени се бугарските државјани кои денеска ги...

Ачкоска: Денес се погребува гимназијалец отруен од дрога ставена во пијалок во кафич

Дали некој знае дека денес се погребува гимназијалец отруен од дрога ставена во пијалок во кафич. Дали некој знае уште за неколку слични случаи на...

Голубовиќ: Македонија има развиено услуга за криминалците. Македонски пасош се купува за 5 до...

Кристијан Голубовиќ, еден од последните преживеани „жестоки момци“ од деведесеттите години во Србија во интервју за „Република“ објаснува зошто толку криминалци со леснотија вадат...
64,000FansLike

Ново