Спорт

Кралот Кирил испратен со круна на главата на кралска столица!

Прочитај за: 3 минути Францускиот клуб Нант на спектакуларен начин ги испрати во пензија нашиот најдобар ракометар на сите времиња Кире Лазаров и му се заблагодари за се што направи не само за клубот туку и за ракометот воопшто! Погледнете го испраќањето на Кралот Кирил Лазаров кој со круна на главата и на кралски стол беше поздравен со стоечи овации од преполната сала.   …

Read More »

Лазаров објави крај: Одлуката беше тешка, но сепак…

Прочитај за: 5 минути Најдобриот македонски ракометар, Кирил Лазаров преку неговата фејсбук страница објави дека ја завршува професионалната кариера како играч. – Моето долго и прекрасно патување дојде до самиот крај. Одлуката беше тешка да се донесе, но сепак очекувана. Тешка затоа што го работев тоа што го сакам, од срце, со многу страст и ентузијазам. На моја возраст не е нималку лесно да …

Read More »

Ечи македонската химна во Разград

Прочитај за: 3 минути На неполн час пред почетокот на мечот меѓу Македонија и Бугарија, ечи македонската химна во Разград. Македонските навивачи прават вистински спектакл по улиците на градот. xosotin chelseathông tin chuyển nhượngcâu lạc bộ bóng đá arsenalbóng đá atalantabundesligacầu thủ haalandUEFAevertonxosofutebol ao vivofutemaxmulticanaisonbethttps://bsport.fithttps://onbet88.ooohttps://i9bet.bizhttps://hi88.ooohttps://okvip.athttps://f8bet.athttps://fb88.cashhttps://vn88.cashhttps://shbet.atbóng đá world cupbóng đá inter milantin juventusbenzemala ligaclb leicester cityMUman citymessi lionelsalahnapolineymarpsgronaldoserie atottenhamvalenciaAS ROMALeverkusenac milanmbappenapolinewcastleaston villaliverpoolfa cupreal madridpremier leagueAjaxbao …

Read More »

Кога натпревар за опстанок во лига ќе се претвори во борба за гол живот

Прочитај за: 3 минути Натпреварот за опстанок во лигата меѓу Трешњевка и Младост Горни Живници во Тузлански кантон во Босна и Херцеговина во еден момент се претвори во борба за гол живот на судиската тројка. Во моментот на инцидентот гостите воделе 0:2 па домаќините одлучиле да се истурат на судиите. Од видеото може да се види дека меѓу очевидците на овие ужасни сцени се …

Read More »

Вистинска војна меѓу Комити и Чкембари, девојчиња бегаа од полудените навивачи

Прочитај за: 3 минути Продолжуваат немирите во салата „Јасмин“ во Кавадарци. На почетокот причина за прекинот беа „Чкембари“ кои по влегувањето на „Комити“ во салата едноставн збеснаа, сакаа да влезат на терен. Ситуацијата брзо беше смирена, но веднаш по завршување на првото полувреме на свена настапија „Комити“, со бакљи фрлаа на теренот во момент кога имаше и мали девојчиња кои требаше да изведуваат музичка …

Read More »

Војна меѓу албанските тимови – добро што немаше мртви на натпреварот Шкупи – Шкендија

Прочитај за: 4 минути Тетовска Шкендија ќе игра во Европа после освоениот бод во скоро двоипол часовното жесшко дерби со Шкупи кое заврши без голови. Срамното дерби со безброј прекини, кое имаше предигра со нападот врз фудбалерите на Шкупи пред стадионот, продолжи со дивеење на гледачите пред стартот на вториот дел кога Артид Иљази беше погоден со камен во глава, па домашните навивачи со …

Read More »

И МЗТ Аеродром со бугарско знаме ги пречекаа битолските Чкембари – причината е добро позната

Прочитај за: 3 минути По теркот на Комити на ракометното дерби и Фемили Аеродром ги пецнаа битолчани за бугарофилство. Причината за тоа е што на отворањето на културниот центар „Ванчо Михајлов“ во Битола имало и членови на навивачката група Чкембари, а групата не се ни обиде да го спречи овој настан. Инаку во салата Јане Сандански, каде МЗТ славеше против Пелистер со 95:76, летаа …

Read More »

ВИДЕО: Навивачот кој истрча на натпреварот Реал – Сити бил Албанец од Македонија

Прочитај за: 3 минути Излегуваат детали за инцидентот на синоќешниот навивач на мечот од Лигата на шампионите меѓу Реал Мадрид и Манчестер Сити. Тој се открадна од обезбедувањето и излезе на теренот веејќи го знаме на Република Албанија.   Според „Инфоспорт“, станува збор за навивач со потекло од Македонија и Скопје кој живее во Германија. Тој очигледно е навивач на Реал и се обиде …

Read More »

Нашиот најмлад и најталентиран мото крос возач, Антонио Дамјановски, во сезоната 2022, заедно со поддршка на Адора ќе се натпреварува и бори за нови победи

Прочитај за: 5 минути Адора со поддршка на младиот мото крос талент Антонио Дамјановски – македонската „Златна кацига“ Нашиот најголем и најуспешен, млад мото крос талент, Антонио Дамјановски, трикратен македонски државен шампион во 2019/2020/2021 година, заедно со Адора Бизнис Групацијата, во сезоната 2022 се бори за нови национални, балкански и европски победи. Во духот на 20 годишната општествено одговорна традиција, Адора, потврдениот поддржувач на …

Read More »

Ќе играме пријателски натпревар со репрезентацијата на Украина?

Прочитај за: 3 минути Украинската фудбалска репрезентација сака да одигра вежбовни натпревари со Франција и со Македонија, за да се подготви за својот дуел со Шкотска за можно место на Светското првенство. Натпреварот со Шкотска беше одложен поради рускиот напад врз Украина. Победникот од овој натпревар ќе игра со Велс на 5 јуни во Кардиф. Украинските власти им дадоа посебни дозволи на репрезентативците и …

Read More »