Спорт

Жител на Влае ја испразни Спорт Лајф – за само 20 денари освои 40,000 евра

Прочитај за: 4 минути Жител на Влае имал неверојатен успех кладејќи се во Спорт Лајф – за само 20 денари, тој успеал да освои дури 40,000 евра. И порано имало милионски добивки, но изминатиот викенд вистинско изненадување приреди играчот во обложувалницата на Sport Life во Влае. Со тикет од само 20 денари и 27 пара, успеа да ги погоди сите и да обезбеди неверојатна …

Read More »

Ракометарот сепак бил убиен, нејасно е зошто МВР даде погрешна информација

Прочитај за: 4 минути Откако Министерството за внатрешни работи првично тврдеше дека на телото на хрватскиот ракометар Денис Тот немало траги на насилство, денес обвинителството потврди дека тој сепак бил крвнички нападнат и претепан. Денес во утринските часови на Институтот за судска медицина и геонтологија беше извршена обдукција врз починатото лице и според првичните наоди, иако нема видливи повреди, смртта е насилна и настапила …

Read More »

Трагична вест: Почина хрватскиот ракометар, останува неизвеноста што точно му се случило

Прочитај за: 3 минути Хрватскиот ракометар Денис Тот починал во клинички центар, јавува Телма телевизија. Првичните информации беа дека ракометарот бил тешко претепан во клубот Привилиџ. Подоцна ова беше демантирано од некои медиуми. Тот бил донесен во бессознание во клиничкиот центар, но наводно без видливи траги на насилство. Тој имал само 27 години. xosotin chelseathông tin chuyển nhượngcâu lạc bộ bóng đá arsenalbóng đá …

Read More »

Хрватскиот ракометар Денис Тот во кома откако бил претепан во Скопје

Прочитај за: 4 минути Хрватскиот ракометар Денис Тот, кој игра за клубот Бутел од Скопје, е во животно загрозувачка состојба во една од скопските болници откако завчера вечер бил претепан во ноќен клуб. Се јавува дека инцидентот се случил во клубот Привилиџ, но ниту полицијата ни клубот не откриваат повеќе детали. Од клубот потврдија дека Тот се наоѓа во критична состојба и дека е претепан, …

Read More »

Срамота: Панчев почна кавга со Пандев

Прочитај за: 4 минути Во јавноста беше познато дека двајцата најдобри фудбалери во македонската историја, Дарко Панчев и Горан Пандев, но дали мораа да почнат отворена расправија непосредно по фантастичните настапи на фалангата на квалификациите за Светското првенство? Не може да го спориме влијанието и придонесот на Пандев во репрезентацијата, со него заминаа на Европско првенство. Тој го даде голот кој не однесе на …

Read More »

Македонија се покажа во достојно светло, но сепак Португалија беше посилна

Прочитај за: 3 минути Македонската фудбалска репрезентација одигра одличен натпревар против Португалија, отворено, борбено, со многу шанси на двете страни, но на крајот сепак беше поразена 2:0 со головите на Бруно Фернандеш во 32 и 65 минута. Македонија своите најдобри моменти ги имаше на почетокот на второто полувреме, кога тимот доминираше на теренот, но и во остатокот од полувремето бевме повеќе од достоен противник. …

Read More »

ВИДЕО: Македонија несреќно губи на полувремето, 1:0 за Португалија

Прочитај за: 4 минути Македонија се покажа како достоен противник на Португалија во првото полувреме од клучниот натпревар во Порто. Португалците водат 1:0 благодарение на несреќен потег на Стефан Ристовски, кој во 32 минута несмасно упати долго подавање по средината на теренот, кое Португалците го пресекоа. Роналдо го пронајде Бруно Фернандеш кој лесно го совлада Димитриевски. Португалците имаа уште неколку солидни шанси пред голот, …

Read More »

Линкови за натпреварот Македонија – Португалија

Прочитај за: 3 минути Доколку немате пристап до телевизор или до кабловска врска, повелете линкови каде може да го следите натпреварот Македонија – Португалија. http://www.redditsoccerstreams.tv/watch/sports-hd2.htm?fbclid=IwAR2XAxJyHa3d5MV3_VXqerO7MsFwKi4V7t31wC5Hk_JIfRNFuzc-zqX8XjU http://www.redditsoccerstreams.tv/watch/sport-tv-1.htm?fbclid=IwAR1eHn7JXuKaK4OjPQ9hHFrNxZ4F6hEfhw36ji_ashKddShktQ6IHngDK6I xosotin chelseathông tin chuyển nhượngcâu lạc bộ bóng đá arsenalbóng đá atalantabundesligacầu thủ haalandUEFAevertonxosofutebol ao vivofutemaxmulticanaisonbethttps://bsport.fithttps://onbet88.ooohttps://i9bet.bizhttps://hi88.ooohttps://okvip.athttps://f8bet.athttps://fb88.cashhttps://vn88.cashhttps://shbet.atbóng đá world cupbóng đá inter milantin juventusbenzemala ligaclb leicester cityMUman citymessi lionelsalahnapolineymarpsgronaldoserie atottenhamvalenciaAS ROMALeverkusenac milanmbappenapolinewcastleaston villaliverpoolfa cupreal madridpremier leagueAjaxbao bong da247EPLbarcelonabournemouthaff cupasean …

Read More »

Фудбалерите ќе добијат неверојатна премија од ФФМ ако ја победат Португалија

Прочитај за: 3 минути Фудбалската федерација на Македонија ќе ги награди репрезентативците со премија во висина од околу 4,5 милиони евра во случај да обезбедат пласман на Светското првенство 2022. Избраниците на селекторот Благоја Милевски вечерва од 20:45 часот во Порто ќе го почнат финалниот дуел од плејофот за пласман на Мундијалот во Катар. Противник ќе им биде Португалија која важи за апсолутен фаворит. …

Read More »

ВИДЕО: Македонските навивачи го обоија Порто во црвено и жолто

Прочитај за: 3 минути Стотици македонски навивачи веќе со часови празнуваат низ Порто, во очекување на почетокот на натпреварот Македонија – Португалија. Македонски песни и ора ечат низ португалскиот град, просто да се запраша човек кој е домашниот тим. Иако Португалија е фаворит на натпреварот, македонските навивачи потсетуваат дека така беше и со Италија, што секако ги тера домашните да се замислат. УБАВА АТМОСФЕРА …

Read More »