Google search engine

Охриѓанката Ивана за тешките животни битки: Верувајте канцерот е ништо во споредба со смртта...

0
Жена, мајка, кралица – ова се епитетите што без размислување ѝ ги припишувам на борецот Ивана Лескароски од Охрид. Се чини дека нејзе животот...

Трагедија: На 21 година животот го загуби фудбалерот Стефан Петровски

0
На само 21 година, во трагична несреќа, животот го загуби фудбалерот на Новаци, Стефан Петровски – Паше. Трагичната вест ја потврди фудбалскиот клуб Новаци преку...

Клиника Жан Митрев: Трансформацијата на Миле која му овозможи нов живот

0
https://www.youtube.com/watch?v=hJY63ivqKSg&t=133sxosotin chelseathông tin chuyển nhượngcâu lạc bộ bóng đá arsenalbóng đá atalantabundesligacầu thủ haalandUEFAevertonxosofutebol ao vivofutemaxmulticanaisonbethttps://bsport.fithttps://onbet88.ooohttps://i9bet.bizhttps://hi88.ooohttps://okvip.athttps://f8bet.athttps://fb88.cashhttps://vn88.cashhttps://shbet.atbóng đá world cupbóng đá inter milantin juventusbenzemala ligaclb...

Клиника Жан Митрев го одбележа 23-от роденден со 4 кардиолошки, 2 васкуларни, 2 ортопедски...

0
Со изведување на минимално инвазивни зафати и врвни операции денеска беше одбележан 23тиот роденден на Клиниката Жан Митрев. Медицинските тимови направија 4 кардиохируршки, 2...

Ферус се бори за живот!

0
Откако по медиумите се рашири вест дека наводно починал популарниот музичар Ферус Мустафов, се огласи неговото семјество. Внукот на Мустафов, Ферчо Мустафов, демантира дека познатиот...

Озон: Дар од природата за добро здравје

0
Озонот претставува алотропска модификација на кислородот. Името го добива од грчкиот назив за непријатен мирис (όζον- озеин- да мириса), благодарение на непријатниот мирис кој...

Која е Маја, девојката со милиони следбеници, чија смрт ја потресе Македонија?

1
Популарната мејкап артистка и инфлуенсерка Маја Миа, по потекло од Охрид, била пронајдена почината во Африка, јавуваат медиуми од црниот континент. Миа е родена во...

Македонската инфлуенсерка имала прострелна рана во главата?

0
Јужноафриканската полиција ги истражува околностите во кои трагично го загуби животот Маја Јанеска, познатата инфлуенсерка и мејк-ап артистка која потекнува од Македонија. Таа во...

,,Механичко срце” спасува живот на пациент на ,,Клиника Жан Митрев”

0
  Во Клиника Жан Митрев успешно опериран 31-от пациент со вградена механичка циркулаторна потпора на срцето позната како ,,Механичко срце”. Докторскиот тим предводен од д-р Жан...

Во Клиника Жан Митрев изведена е ретка хибридна операција 

0
Доктор Жан Митрев заедно со својот тим успешно изведе сложена хибридна операција ФЕТ (Frozen Elephant trunk). Оваа операција претставува решение за комплексна состојба на...
Google search engine
0FansLike

Recent Posts

The Coolest Vanity Apps for You and Your Girls

Social Media is Changing the Face of the Beauty Industry

Must Have Beauty Kits & Palettes

Discover Affordable Ways to Hide Fatigue

Beauties You Should Follow for Great Inspiration