Обложувалниците и казината на 5 километри од градовите !?

Казината и обложувалниците со најновото Законско решение кое било доставено до Македонскиот парламент од страна на Министерството за финансии ќе се дислоцираат на пет...

17 години затвор за жената која продаваше девојче од Дом за секс и остана...

Советот на судии во Апелациониот суд Скопје ја уважи жалбата поднесена од страна на јавниот обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран...

Зошто ли се исуши инсталацијата вредна 25 000 евра?

Се исуши билбордот наречен „Градско дрво“, кој беше поставен во Скопје и наменет да го прочистува загадениот воздух, спроти хотел „Мериот“.Билбордот „Градско дрво“ заменуваше...

Сашо Мијалков доби три години затвор

Три години затвор за поранешниот шеф на тајната полиција, Сашо Мијалков. Судечкиот совет составен од судиите Огнен Ставрев и Осман Шабани и тројца поротници...

Хомосeксуалците се добредојдени во нашата армија

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, рече дека една од главните цели на посетата е „да го држиме вниманието на нашата земја и на регионот...

Интегра – нова конзервативна партија

В сабота, во скопскиот хотел „Хилтон“ ќе биде одржанa промотивна конвенција на новата политичка партија Интегра-Македонска конзервативна партија.  Потребните потписи за  регистрација се веќе...

Кој ќе се спаси од СЈО?

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева не може да предвиди што ќе се случува во иднина со случаите на ова обвинителство ако биде донесен новиот...

Израел подготвен да го блокира иранскиот извоз на нафта во транзит

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вели дека Израел е подготвен да ја искористи моќта на своите поморски сили – и го повика светот да им...

Турција ги купува руските С-400 и размислува за С-500

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган во средата рече дека неговата земја е подготвена да го разгледа прашањето за купување на ракетни системи С-500 од...

НАТО: Единството на различните

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг е уверен дека НАТО ќе постои се додека „ние потребен силен сојуз за безбедност и одбрана“.На прашање на...
64,000FansLike

Ново