[Видео] Велешанец избегна казна за маска бидејќи “џогира”

Прочитај за: < 1 минута

Стапи на сила мерката за задолжително носење на заштитна маска на отворен простор. На социјалните мрежи кружи видео на кое се гледа дека при контрола поради неносење на маска во близина на брзата помош во Велес на двајца минувачи кои не ја почитуваат мерката едниот од нив помина неказнето бидејќи во ,,споортска опрема,, излегол да ,,џогира,,.

Иновативниот начин очигледно му успеа да помине неказнето.

Инаку мерката за задолжително носење на заштитна маска на отворен простор не важи при спортување.

Линк ВИДЕО

Извор: Велес 365

– Следи Македонски Весник за повеќе содржини –

- Следи Македонски Весник за повеќе содржини -

SHARE