(ФОТО) Лудо е во соблекувалната на Вардар

Прочитај за: < 1 минута

Вардаровите ракометари на најдобар можен начин ја завршија сезоната, освојувајќи ја европската круна и победувајќи го Веспрем со 27-24.

Весело е во соблекувалната на Вардар, а играчите со своите национални знамиња и пиво го прославуваат овој историски успех на клубот.

- Следи Македонски Весник за повеќе содржини -

SHARE