РК Вардар е европски ШАМПИОН!

Прочитај за: < 1 минута

Македонскиот шампион Вардар е нов европски првак во ракомет!

Вардар се качи на европскиот ракометен трон и оваа година, „црвено-црните“ испишаа историја откако триумфираа во финалето во Келн против фаворизираниот Веспрем.

Резултатот на полувреме беше 16-11 во корист на црвено-црните, за на крај Вардар да издвои победа со 27-24.

Честито Вардар, честито ШАМПИОНИ!!!

- Следи Македонски Весник за повеќе содржини -

SHARE