Шилегов: Несреќава Апасиев мисли дека е фраер ако пцуе по фејсбук

Димитар Апасиев, петре шилегов
Прочитај за: < 1 минута

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов на Канал 5 изјави дека лидерот на Левица и пратеник Димитар Апасиев е шарлатан.

-Глејте го овој несреќава Апасиев. Апасиев беше, така?

Супер! Што мисли тој дека е главен фраер ако пцуе по Фејсбук? Шарлатан, обичен шарлатан – рече Шилегов.

- Следи Македонски Весник за повеќе содржини -

SHARE