[Видео] Брканици низ Скопје: Полските хулигани во директен судир со полицијата!

Прочитај за: < 1 минута

Познато е дека полските навивачи се едни од најнезгодните во Европа, а тоа на своја кожа денес го почувствува и македонската полиција.

Македонската фудбалска репрезентација утре ги продолжува настапите во евро-квалификациите. Во рамки од третото коло во Скопје ќе гостува на Полска, а навивачите на оваа селекција веќе започнаа со дивеењето. Попладнево македонската полиција имаше многу работа да ги смири бесните Полјаци, кои наводно имаа меѓусебни физички пресметки.

Неколку од нив веќе се во притвор, а по неколку се трага.

Извор: gol.mk

SHARE