Страшна сообраќајка на патот Кавадарци – Прилеп пред Плетвар (ВИДЕО)

Прочитај за: < 1 минута

Патниот правец Кавадарци – Прилеп пред преминот Плетвар е затворен за сообраќај поради вршење увид од сообраќајна несреќа.

Засега нема информации за повредени, а не се знае ниту причината за сообраќајната незгода.

Како што соопшти АМСМ, прекинот во одвивањето на сообраќајот е настанат од 11:15 часот.