Реџепи: Или Насер Зибери премиер или ДУИ оди во опозиција, трето нема

реџепи, дуи
Прочитај за: < 1 минута

Денеска на прес конференција на Коалицијата Алијанса за Албанците – Алтернатива Скендер Реџепи истакна доколку Насер Зибери не биде премиер, ДУИ треба да оди во опозиција, пренесува ТВ21

„Или Насер Зибери премиер или ДУИ оди во опозиција“, посочи Реџепи.

Претходно тој истакна дека доколку во Собранието дојде предлог за премиер Насер Зибери, тие со нивните 12 пратеници ќе гласаат за истиот.

„Ако во Собранието на РСМ дојде предлог Насер Зибери да биде Премиер, ние со нашите 12 пратеници ќе гласаме за истиот, но ако ДУИ не успее да го реализира ова единствено предизборно ветување, за што има легалитет, таа партија не треба да биде дел од Владата и нивното место е во опозиција“, порача Реџепи.

SHARE