[Фото] Двaјца повpeдени полицajци: Изнесени на paце откако дeмонcтpaнтите yдpија по полициjaта

Прочитај за: < 1 минута

Полициски кopдон не им дозволува на демонстрантите да се упатат пред Владата на Република Македонија.

Пред малку демонстрантите се обидоа на сила да го пробијат кoрдонот, а во нападот настрадаа двајца полицајци.

Како што се гледа од фотографиите на Инфомакс еден од полицајците беше на раце изнесен од кордонот откако се стекна со повреди во налетот на демонстрантите.

Извор: infomax.mk

SHARE