Добрица од Германија бара помош да ја најде биолошката мајка на нејзиниот посвоен син:...

Добрица Силјановска, жена која со потекло од Тетово, која подоцна живеела во Скопје, а веќе со децении наназад нејзината адреса е во Берлин, Германија, заедно со нејзиниот посвоен син Александар е во потрага по...

Иванов: Прашањето не е кој центар од Софија го форсира фашизмот во Македонија туку...

Новинарот Зоран Иванов со прашање на кое не е тешко да се даде одговор, ако се знае кој раководи со институциите во државата: „Прашањето не е кој центар од Софија го форсира фашизмот во Македонија...

Најчевска за резултатите од рамковниот: Правото, принципите, правилата и критериумите се заменија со партиски...

Професорката Мирјана Најчевска смета дека Охридскиот рамковен договор треба конечно да се стави на полица, да се отстранат сите институциите за негово имплементирање и да се воведе систем на правила, процеси и критериуми кои...

Тортевски: Зошто приватната фирма на Ковачевски не ивестира сопствени пари во развој на фабриката...

Адвокатот Александар Тортевски со прашање до премиерот Димитар Ковачевски: Зошто приватната фирма на премиерот Ковачевски не инвестира сопствени пари во развој на фабриката за екектрични автомобили во Тетово? Или тие се до работа, тешко заработени...

Советник на Левица пријавен за заплашување на „бугари“: Пак ли ќе не затвараат поради...

Виктор Стојанов, еден од водачите за бугаризација на Македонија и македонскиот народ како претседател на фондацијата ,,Македонија" поднел пријава против мене, за заплашување на ,,бугари" до Министерството за Надворешни Работи, поточно до Бујар Османи,...

Русјаков: Доста ни е веќе од фрикови што велат дека културните, чисти, цивилизирани есесовци...

Морам да споделам. Знам дека многумина од вас го прочитале, ама има и такви што првпат ќе го чујат. А и посилно е од мене. Еве го вицот! Германија, разговараат татко и син. „Тато,...

Пендаровски: Со рамковниот договор се зачува суверенитетот и се гарантираа правата на помалку бројните...

Претседателот Стево Пендаровски, по повод одбележувањето 21 година од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор со порака: „Пред 21 година, во Охрид, претседателите на четирите тогашни најголеми политички партии заедно со претседателот Борис Трајковски и претставниците...

Михајловски: За криминалците амнестии, за партиските ајдуци тендери, а за чесните граѓани – даноци

Ќе направиш армија од 200.000 административци, ќе ти снема пари да им даваш плата, договорот со ММФ за заем доцни и – ќе си смислиш систем како таа армија да ја сервисираш, ама на...

Ванковска: Велат сме биле гневни! Не, не сме гневни! Ние сме овци! Идиоти!

Професорката Билјана Ванковска смета дека граѓаните се идиоти што го толерираат сето она што ни се случуваше за време на пандемијата. Кога ќе ја погледнеме ГОЛЕМАТА слика на пандемијата, со сите аспекти и примери на...

Јоци за новата СДСМ: БЦ ќе делува од страна, во сенка доминираат проруски ликови...

Јорданка Ивановска Јоци објави нејзините информации во врска со најавите за нова партија зад која стоел Бранко Црвенковски: Хард Рок СДСМ ќе има за задача да откине сдсмовски гласови, а тоа тешко ќе им оди,...