[Видео] Европскиот шампион Вардар слета во Скопје!

Прочитај за: < 1 минута

Новиот европски ракометен шампион РК Вардар пред неколку минути слета на скопскиот аеродром. Таму веќе три часа ги чекаат илјадници фанови.

Потоа прославата ќе продолжи на плоштадот Македонија, каде веќе има огромен број на фанови.

- Следи Македонски Весник за повеќе содржини -

SHARE