З.Божиновски: Дали Гувернерката Анита свесно ќе им дозволи на тројца Бугари криминално да ја водат УНИ Банка?

uni bank kriminal guverner anita
Прочитај за: 6 минути

Дали Гувернерката Анита свесно ќе им дозволи на тројца Бугари криминално да ја водат УНИ Банка, на штета на граѓаните и вработените? – Прашува новинарот Зоран Божиновски на својот Фејсбук прoфил.

Зоран Божиновски во продолжение објаснува:

Пред неколку дена од функција Претседател на УО на УНИ Банка се повлече Коста Митровски, кој 16 години успешно и стабилно раководеше со истата. Воедно Коста Митровски е претседател на МБА, а за тоа е поддржан и признат од сите банки и беше единствениот Македонец во УО. Во изминатиот период од УНИ Банка си отидоа повеќе од 20 наши колеги професионалци и лица со интегритет. Останавме малку такви, но во секој момент чекаме и со нас да се справат. На чело на сите криминални активности е Владислав Хаџидинев – член на УО, а еве и зошто:

– УНИ Банка издаде ПЕРПЕТУАЛНА обврзница со која се собрани 5 милиони евра од 20 физички и правни лица (едно е нивно, значи 19 ќе настрадаат). Сите тие ќе добијат камата 1 – 2 пати и после нека се збогуваат од нивните средства, спас им е само ако најдат поголем будала да им ги купи истите обврзници. Но, ајде ќе покаже времето дали сме биле во право, иако сме 100% сигурно во ова ,,бугарско,, сценарио.

– Владислав Хаџидинев како благодарност до ЕЛЕМ и до Драган Миновски кој е пион на Митко Андреевски (советник за енергетика на премиерот за енергетика, дефектолог по професија), држи повеќе од 15 милиони евра во УНИ Банка, наместо да го распредели ризикот во повеќе банки. Хаџидинев како контра услуга му ја унапреди сопругата на дефектологот Митко Андреевски , Билјана Андреевска Станголева на шефовско место и и даде плата повисока од 40.000 ден. Притоа, Драган Миновски како благодарност до Митко Андреевски ја вработил и сестрата на сопругата Билјана – во ЕЛЕМ. Нивни непосреден шеф е вицепремиерот Кочо Анѓушев. Зошто тој не ја спречува предстојната катастрофа, не ми е познато…

– Дел од вработените сме под голем притисок и ако имаме некој близок што работи исто така во банката, ни се прави тортура за да еден си оди. Но тоа не важи за нив и нивните, како на пример: Делчо Крстев, член на УО ја ожени поранешната секретарка, но за нив не важат истите правила.

– Владислав Хаџидинев си купи специјална црвена фотеља на која може да си лежи за да си прави секси сеанси со неговите девојки и љубовници додека шефот на кабинет Билјана Андреевска му чува стража да не ги вознемири некој.

– Штедачите во УНИбанка нека размислат кај ги чуваат своите средства (посебно оние кои не се осигурани во фондот). Инаку Красимир Хаџидинев е татко на Владислав Хаџидинев и истиот е под обвинение за пропаста на КТБ банка од Бугарија со фалсификување на ревизорски извештаи,

https://bivol.bg/синът-на-обвиняем-одитор-от-кпмг-работ.html

https://www.capital.bg/…/2509299_prokuraturata_obvini_odit…/

https://dariknews.bg/…/poredno-sydebno-zasedanie-po-deloto-…

Значи школото го имаме, сега чекаме на реализација на криминалот.

Гувернерке Анита зошто молчите? Проверете ја согласноста која е издадена од НБРМ за Хаџидинев да биде член на УО на банка, ќе се уверите дека истиот не ги исполнува условите за член на УО, односно го нема 6 годишното работно искуство во банка или финансиска институција. Дајте им задача на Вашите вработени да направат целосна ревизија на работењето на УНИ Банка, може ќе се изненадите…

Гувернерката е неколку пати известена писмено од нас вработените дека НБРМ дала согласност Владислав Хаџидинев да биде член на УО на УНИбанка, иако не ги исполнува условите, психички е растроен и ги малтретира вработените. Но, од гувернерката и од директорката на СУпервизија, МИЛИЦА СТОЈАНОВСКА, нема никаков абер.

Поради тоа малтретирање многу од вработените од највисоки до најниски позиции си птидоа во последната година од банката, како никогаш претходно. Голем дел од нас кои останавме си бараме работа на друга страна, а на работа сигурно остануваат неспособните послушници на Хаџидинев. Постојано со огласи бараат нови луѓе за вработување, ама во банкарските кругови веќе се знае што се случува во УНИбанка, па не се јавуваат на тие огласи.

Дел од вработените кои знаеја што се случува во банката, пред заминување наплатија високи износи на отпремнини, со договор да молчат за сето она што се случува во банката…

https://www.facebook.com/zoran.bozinovski11/posts/693671597753816

xosotin chelseathông tin chuyển nhượngcâu lạc bộ bóng đá arsenalbóng đá atalantabundesligacầu thủ haalandUEFAevertonxosofutebol ao vivofutemaxmulticanaisonbethttps://bsport.fithttps://onbet88.ooohttps://i9bet.bizhttps://hi88.ooohttps://okvip.athttps://f8bet.athttps://fb88.cashhttps://vn88.cashhttps://shbet.atbóng đá world cupbóng đá inter milantin juventusbenzemala ligaclb leicester cityMUman citymessi lionelsalahnapolineymarpsgronaldoserie atottenhamvalenciaAS ROMALeverkusenac milanmbappenapolinewcastleaston villaliverpoolfa cupreal madridpremier leagueAjaxbao bong da247EPLbarcelonabournemouthaff cupasean footballbên lề sân cỏbáo bóng đá mớibóng đá cúp thế giớitin bóng đá ViệtUEFAbáo bóng đá việt namHuyền thoại bóng đágiải ngoại hạng anhSeagametap chi bong da the gioitin bong da lutrận đấu hôm nayviệt nam bóng đátin nong bong daBóng đá nữthể thao 7m24h bóng đábóng đá hôm naythe thao ngoai hang anhtin nhanh bóng đáphòng thay đồ bóng đábóng đá phủikèo nhà cái onbetbóng đá lu 2thông tin phòng thay đồthe thao vuaapp đánh lô đềdudoanxosoxổ số giải đặc biệthôm nay xổ sốkèo đẹp hôm nayketquaxosokq xskqxsmnsoi cầu ba miềnsoi cau thong kesxkt hôm naythế giới xổ sốxổ số 24hxo.soxoso3mienxo so ba mienxoso dac bietxosodientoanxổ số dự đoánvé số chiều xổxoso ket quaxosokienthietxoso kq hôm nayxoso ktxổ số megaxổ số mới nhất hôm nayxoso truc tiepxoso ViệtSX3MIENxs dự đoánxs mien bac hom nayxs miên namxsmientrungxsmn thu 7con số may mắn hôm nayKQXS 3 miền Bắc Trung Nam Nhanhdự đoán xổ số 3 miềndò vé sốdu doan xo so hom nayket qua xo xoket qua xo so.vntrúng thưởng xo sokq xoso trực tiếpket qua xskqxs 247số miền nams0x0 mienbacxosobamien hôm naysố đẹp hôm naysố đẹp trực tuyếnnuôi số đẹpxo so hom quaxoso ketquaxstruc tiep hom nayxổ số kiến thiết trực tiếpxổ số kq hôm nayso xo kq trực tuyenkết quả xổ số miền bắc trực tiếpxo so miền namxổ số miền nam trực tiếptrực tiếp xổ số hôm nayket wa xsKQ XOSOxoso onlinexo so truc tiep hom nayxsttso mien bac trong ngàyKQXS3Msố so mien bacdu doan xo so onlinedu doan cau loxổ số kenokqxs vnKQXOSOKQXS hôm naytrực tiếp kết quả xổ số ba miềncap lo dep nhat hom naysoi cầu chuẩn hôm nayso ket qua xo soXem kết quả xổ số nhanh nhấtSX3MIENXSMB chủ nhậtKQXSMNkết quả mở giải trực tuyếnGiờ vàng chốt số OnlineĐánh Đề Con Gìdò số miền namdò vé số hôm nayso mo so debach thủ lô đẹp nhất hôm naycầu đề hôm naykết quả xổ số kiến thiết toàn quốccau dep 88xsmb rong bach kimket qua xs 2023dự đoán xổ số hàng ngàyBạch thủ đề miền BắcSoi Cầu MB thần tàisoi cau vip 247soi cầu tốtsoi cầu miễn phísoi cau mb vipxsmb hom nayxs vietlottxsmn hôm naycầu lô đẹpthống kê lô kép xổ số miền Bắcquay thử xsmnxổ số thần tàiQuay thử XSMTxổ số chiều nayxo so mien nam hom nayweb đánh lô đề trực tuyến uy tínKQXS hôm nayxsmb ngày hôm nayXSMT chủ nhậtxổ số Power 6/55KQXS A trúng roycao thủ chốt sốbảng xổ số đặc biệtsoi cầu 247 vipsoi cầu wap 666Soi cầu miễn phí 888 VIPSoi Cau Chuan MBđộc thủ desố miền bắcthần tài cho sốKết quả xổ số thần tàiXem trực tiếp xổ sốXIN SỐ THẦN TÀI THỔ ĐỊACầu lô số đẹplô đẹp vip 24hsoi cầu miễn phí 888xổ số kiến thiết chiều nayXSMN thứ 7 hàng tuầnKết quả Xổ số Hồ Chí Minhnhà cái xổ số Việt NamXổ Số Đại PhátXổ số mới nhất Hôm Nayso xo mb hom nayxxmb88quay thu mbXo so Minh ChinhXS Minh Ngọc trực tiếp hôm nayXSMN 88XSTDxs than taixổ số UY TIN NHẤTxs vietlott 88SOI CẦU SIÊU CHUẨNSoiCauVietlô đẹp hôm nay vipket qua so xo hom naykqxsmb 30 ngàydự đoán xổ số 3 miềnSoi cầu 3 càng chuẩn xácbạch thủ lônuoi lo chuanbắt lô chuẩn theo ngàykq xo-solô 3 càngnuôi lô đề siêu vipcầu Lô Xiên XSMBđề về bao nhiêuSoi cầu x3xổ số kiến thiết ngày hôm nayquay thử xsmttruc tiep kết quả sxmntrực tiếp miền bắckết quả xổ số chấm vnbảng xs đặc biệt năm 2023soi cau xsmbxổ số hà nội hôm naysxmtxsmt hôm nayxs truc tiep mbketqua xo so onlinekqxs onlinexo số hôm nayXS3MTin xs hôm nayxsmn thu2XSMN hom nayxổ số miền bắc trực tiếp hôm naySO XOxsmbsxmn hôm nay188betlink188 xo sosoi cầu vip 88lô tô việtsoi lô việtXS247xs ba miềnchốt lô đẹp nhất hôm naychốt số xsmbCHƠI LÔ TÔsoi cau mn hom naychốt lô chuẩndu doan sxmtdự đoán xổ số onlinerồng bạch kim chốt 3 càng miễn phí hôm naythống kê lô gan miền bắcdàn đề lôCầu Kèo Đặc Biệtchốt cầu may mắnkết quả xổ số miền bắc hômSoi cầu vàng 777thẻ bài onlinedu doan mn 888soi cầu miền nam vipsoi cầu mt vipdàn de hôm nay7 cao thủ chốt sốsoi cau mien phi 7777 cao thủ chốt số nức tiếng3 càng miền bắcrồng bạch kim 777dàn de bất bạion newsddxsmn188betw88w88789bettf88sin88suvipsunwintf88five8812betsv88vn88Top 10 nhà cái uy tínsky88iwinlucky88nhacaisin88oxbetm88vn88w88789betiwinf8betrio66rio66lucky88oxbetvn88188bet789betMay-88five88one88sin88bk88xbetoxbetMU88188BETSV88RIO66ONBET88188betM88M88SV88Jun-68Jun-88one88iwinv9betw388OXBETw388w388onbetonbetonbetonbet88onbet88onbet88onbet88onbetonbetonbetonbetqh88mu88Nhà cái uy tínpog79vp777vp777vipbetvipbetuk88uk88typhu88typhu88tk88tk88sm66sm66me88me888live8live8livesm66me88win798livesm66me88win79pog79pog79vp777vp777uk88uk88tk88tk88luck8luck8kingbet86kingbet86k188k188hr99hr99123b8xbetvnvipbetsv66zbettaisunwin-vntyphu88vn138vwinvwinvi68ee881xbetrio66zbetvn138i9betvipfi88clubcf68onbet88ee88typhu88onbetonbetkhuyenmai12bet-moblie12betmoblietaimienphi247vi68clupcf68clupvipbeti9betqh88onb123onbefsoi cầunổ hũbắn cáđá gàđá gàgame bàicasinosoi cầuxóc đĩagame bàigiải mã giấc mơbầu cuaslot gamecasinonổ hủdàn đềBắn cácasinodàn đềnổ hũtài xỉuslot gamecasinobắn cáđá gàgame bàithể thaogame bàisoi cầukqsssoi cầucờ tướngbắn cágame bàixóc đĩaAG百家乐AG百家乐AG真人AG真人爱游戏华体会华体会im体育kok体育开云体育开云体育开云体育乐鱼体育乐鱼体育欧宝体育ob体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育开云体育开云体育棋牌棋牌沙巴体育买球平台新葡京娱乐开云体育mu88qh88