Мицкоски: Од денеска ги замрзнуваме односите со Пендаровски

Прочитај за: < 1 минута

Предмалку во Вила Водно заврши средбата на претседателот на државата Стево Пендаровски со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски истакна дека на средбата било заклучено дека Зоран Заев дал уверување дека ќе работи на создавање на парламентарно мнозинство.

Претходно, претседателот Пендаровски му го врачи мандатот на Заев, а според ВМРО-ДПМНЕ, со тоа го прекршил Уставот.

SHARE