СООБРАЌАЈКА ВО СКОПЈЕ

Прочитај за: < 1 минута

Автомобил од марката „ауди“ со скопски регистарски таблички се судри со возило на Брзата помош во близина на тутунскиот комбинат „Империјал тобако“.

Во сообраќајката повредена е една девојка, која според присутните на лице место на настанот, доживеала потрес на мозокот.

Од првичните информации, две девојки се возеле во возилото „ауди“. Едната итно била пренесена со Брза помош, а другата си мала повреда на главата.