Пендаровски: Доколку никој не формира Влада, а Собранието не се самораспушти Спасовски ќе биде 4 години технички премиер

Прочитај за: < 1 минута

Претседателот на државата Стево Пендаровски на денешната прес-конференција изјави дека доколку никој не успее да формира Влада, а Собранието не се самораспушти технички премиер во наредните четири години ќе биде Оливер Спасовски.

SHARE