Димовски: Ах, славно Крушево какви опинци те газат!!!

Прочитај за: 3 минути Војводите од Илинден се превртуваат во гроб од војводиве на СДС! Ах, славно Крушево какви опинци те газат!!! (фејсбук статус на Саше Димовски) xosotin chelseathông tin chuyển nhượngcâu lạc bộ bóng đá arsenalbóng đá atalantabundesligacầu thủ haalandUEFAevertonxosofutebol ao vivofutemaxmulticanaisonbethttps://bsport.fithttps://onbet88.ooohttps://i9bet.bizhttps://hi88.ooohttps://okvip.athttps://f8bet.athttps://fb88.cashhttps://vn88.cashhttps://shbet.atbóng đá world cupbóng đá inter milantin juventusbenzemala ligaclb leicester cityMUman citymessi lionelsalahnapolineymarpsgronaldoserie atottenhamvalenciaAS ROMALeverkusenac milanmbappenapolinewcastleaston villaliverpoolfa cupreal madridpremier leagueAjaxbao bong da247EPLbarcelonabournemouthaff …

Read More »

Миле Вардарски од коњ на параглајдер

Прочитај за: 3 минути Откако владејачката СДСМ денеска објави дека партискиот генерален секретар Миле Зечевиќ со коњ тргнал кон Крушево по повод празникот Илинден, денеска објавени беа нови фотографии на кои се гледа како Зечевиќ лета со параглајдер. „Модерно Крушево освен со своето културно и историско значење е најатрактивна дестинација за авантуристички туризам во Европа и во светот, домаќин на големи светски натпревари и …

Read More »

Апасиев: Потребен е трет Илинден!

Прочитај за: 4 минути ,,Втори август несомнено е најважниот државен празник на Република Македонија, но исто така и најважен датум во историјата на македонскиот народ. Со самото тоа што на овој датум се одбележуваат двете најсветли точки од политичката историја на македонскиот народ и неговата борба за слобода – Илинденското востание од 1903 година и Првото заседание на АСНОМ од 1944 година – самиот …

Read More »

МНР ги бара, Фрчко не ги дава парите од продажбата на апартманот на Тито во Њујорк

Прочитај за: 4 минути Амбасадорот Љубомир Фрчкоски и покрај неколку инструкции од Министерството за наворешни работи, не ги префрла парите од продажбата на апартманот на Тито на Парк Авенија во Њујорк, и ги држи на сметката од Мисијата, обвини денеска Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. – Уште еден скандал на повидок со амин на СДС и одобрување од страна на Бујар Османи! Тивко се …

Read More »

Мизрахи: Како се вика кога СДСМ ќе се качат на коњи за Илинден?

Прочитај за: 3 минути   Како се вика кога СДСМ ќе се качат на коњи за Илинден? Се вика: Готово е, ситно бројат!!! Откога разнебитија се, ќе продавале демагогија. Памети народот кога возевте точаци до Мечкин Камен и ги остававте коњаниците цел саат на сонце да чекаат во прашини и песоци со полициски коридор како спремни за Голи Оток. Памети народот кога чудни “новинари” …

Read More »

Теменугов: Дали Пандов и Мизрахи мирно спијат после ова…?

Прочитај за: 3 минути Сега Лисиче и Драчево ќе гласаат за нив. За дојам и за да станат оргинали требаа Змејковски да го викнат… П. С. Дали Пандов и Мизрахи мирно спијат после ова…   (фејсбук статус на Горан Теменугов) xosotin chelseathông tin chuyển nhượngcâu lạc bộ bóng đá arsenalbóng đá atalantabundesligacầu thủ haalandUEFAevertonxosofutebol ao vivofutemaxmulticanaisonbethttps://bsport.fithttps://onbet88.ooohttps://i9bet.bizhttps://hi88.ooohttps://okvip.athttps://f8bet.athttps://fb88.cashhttps://vn88.cashhttps://shbet.atbóng đá world cupbóng đá inter milantin juventusbenzemala ligaclb …

Read More »

Колозова: „Лудата коза“ ќе си иде, и тогаш од некоја амбасада ќе гласам за.. ДУИ!

Прочитај за: 3 минути Фактор, прво тоа е приватен статус на приватен профил, кај што не изјавувам ништо во официјално својство. Второ, статусот вика дека “имам такви пријатели”. Не зборува за мнозинството, бидејќи таква анкета не сум правела – фејсбук статус сепак е бош муабет. На сите коментатори-вмровци: без гајле, “лудата коза” ќе си иде, и тогаш од некоја амбасада ќе гласам за.. ДУИ! …

Read More »

Стојанов: Секретарот на Вардар покажа интерес да инвестираме во клубот и договоривме средба, но објавениот став го урна договорот

Прочитај за: 4 минути   Претседателот на фондацијата Македонија од Бугарија, Виктор Стојанов, на својот фејсбук профил, синоќа напиша дека наводно имале преелиминарни договори со секретарот на ФК Вардар. „ Потврдувам дека имавме прелиминарен разговор со секретарот на ФК Вардар – Миле. Муабетот беше за тоа да влеземе со 300.000 евра – да им го покриеме годишниот буџет за претстојната сезона и да обезбедиме 500.000 …

Read More »

Хајредини: Ако си оди и Џафери, кој ќе ја заклучи собраниската сала?

Прочитај за: 3 минути     Политичкиот аналитичар Џевдет Хајредини со кус коментар по изјавата на претседателот на Собранието, Талат Џафери, за МИА дека ќе си оди ако другите од ДУИ си заминат. „И Талат Џафери ќе си оди ако другите од ДУИ си заминат. Штета, ќе нема кој, ако затреба, да ја заклучи вратата на салата на Собранието за да не влезат пратениците на опозицијата.“ …

Read More »

Ја згрешивте адресата! Не СМЕ НА ПРОДАЖБА!

Прочитај за: 4 минути Бугарските пропагандисти во Македонија веќе одреден период “му фрлиле око” на спортот во Македонија, па се трудат да купат фудбалски клуб кој ќе го финансираат со бугарски пари, за да можат да го употребат како параван за ширење на “бугарштина” во Македонија. Откако Вардар “му даде корпа” на Виктор Стојанов, иста таква следеше и од ФК Брегалница Делчево, од каде …

Read More »