Објавени околу 9.000 фотографии од лаптопот на Хантер Бајден – многу дрога и секс со проститутки

Прочитај за: 4 минути   Речиси 9.000 фотографии од лаптопот на Хантер Бајден се објавени на интернет од десничарската непрофитна организација Марко Поло, дознава британскиот таблоид „Дејли Меил“. 8.864 слики објавени на bidenlaptopmedia.com вклучуваат стотици слики од првиот син на американскиот претседател Џо Бајден, како се дрогира и има секс со сексуални работнички, како и семејни фотографии и секојдневни снимки.   Фотографиите вклучуваат 7.032 …

Read More »

Објавени околу 9.000 фотографии од лаптопот на Хантер Бајден – многу дрога и секс со проститутки

Прочитај за: 4 минути   Речиси 9.000 фотографии од лаптопот на Хантер Бајден се објавени на интернет од десничарската непрофитна организација Марко Поло, дознава британскиот таблоид „Дејли Меил“. 8.864 слики објавени на bidenlaptopmedia.com вклучуваат стотици слики од првиот син на американскиот претседател Џо Бајден, како се дрогира и има секс со сексуални работнички, како и семејни фотографии и секојдневни снимки. Фотографиите вклучуваат 7.032 главно …

Read More »

Јоци: До кога овој народ ќе го трпи моч*њето врз наши глави од Ковачевски и СДСМ?

Прочитај за: 3 минути Граѓани на Косово и Албанија не се ниту даночни обврзници, ниту плаќаат здравствено и пензиско во Фонд. А, не се ниту гласачи. А, веќе кога сме на темата ,,гласачи”, до кога овој народ ќе го трпи мочањето врз наши глави од Ковачевски и СДСМ? Немојте ве молам само во инбокс да ми се жалите кога ќе немате лекови и соодветен …

Read More »

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски е на потег – денес да си даде оставка

Прочитај за: 4 минути   Манипулативните политики на владата на Ковачевски се разобличени и на виделина излезе дека цело време ги лажеа и домашната и меѓународната власт дека имаат двотретинско мнозинство за уставни измени. За жал најголема жртва на ваквата нивна политика е Македонија и народот, се вели во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ. Во соопштението се вели дека опозициската парттија нуди конкретен предлог кој на …

Read More »

Најчевска за Меџити: Неписмената будала треба веднаш да биде кривично гонета

Прочитај за: 3 минути   Неписмената будала треба веднаш да биде кривично гонета за злоупотреба на службената должност а составен дел на казната да биде читање на Уставот, законот за државјанство, Законот за здравствено осигурување, Законот за здравствена заштита, Законот за Влада, Законот за органите на управата и секако Кривичниот законик. Не е ставен за министер за да се грижи за граѓаните на други …

Read More »

Благодарници за особен придонес за д-р Жан Митрев и тимот што ја направи првата трансплантација на срце во Македонија

Прочитај за: 4 минути Лекарската комора на Македонија на своето одбележување на 31 година од постоењето на комората додели благодарници за тимот што ја направи првата трансплантација на срце во Македонија. Посебното признание е доделено за постигнат особен придонес во развојот на трансплантацијата и органодарителството од починат донор и со тоа започнување на една нова етапа во македонското здравство. Тимот доктори што го направи …

Read More »

Јакимовски за Мицкоски: Пријатели од ВМРО ДПМНЕ, вратетете го човеков во месен комитет и пратете го на политичка школа зошто веќе и Ковачевски за него стана Марадона!

Прочитај за: 4 минути Се изнаслушавме од Мицковски дека ќе гласал за измените на уставот само под други услови, не еднаш туку сто пати го повтори, други услови па други услови! Кој бил фамозниот услов на големиот лидер? Прв услов му бил, ќе гласал да влезе во Влада и тоа со СДСМ, а втор услов во Владата да не биде ДУИ. Бидејки ДУИ разбира …

Read More »

Тасевски: ВМРО ДПМНЕ не смее ни да помисли да прифати внесување на Бугарите во уставот, во спротивно ќе се самоубијат како што тоа го направија социјалдемократите

Прочитај за: 4 минути Мислам ВМРО ДПМНЕ ја научија лекцијата и нема шанси во вакви околности да прифатат внесување на Бугарите во уставот. Нема шанси. Има блефови подобри или полоши, што е нормално, ако се знае на какви притисоци се изложени сите македонски партии од страна на странски фукари. Има местенки, работат кујните Такашто без тензии. ВМРО ДПМНЕ не смее ни да помисли да …

Read More »

Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето – судот пресуди дека обвиненијата се неосновани

Прочитај за: 4 минути   Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци во работата на Клиниката Жан Митрев се покажаа како неосновани. Во пресудата се потенцира дека нема докази за направен прекршок. Според овој заклучок, Основниот кривичен суд донесе ослободителна пресуда за клиничката болница и за доктор …

Read More »

Ковачевски: Ставот на ВМРО-ДПМНЕ е изменет, немаат против измени на Уставот

Прочитај за: 4 минути Премиерот Димитар Ковачевски по лидерската средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски рече дека по денешната средба заклучил дека ставот на опозициската партија е изменет, а тоа е дека немаат против измени на Уставот. „Тоа е заеднички заклучок од оваа средба денес и тоа е добро, бидејќи вакви одлуки се на сите политички партии и на целото општество. Ова не  …

Read More »