Божиновски: Премиерот Ковачевски заедно со директорите Љушев и Пројковски преку американската фирма „Креди Експрес“ извршиле легален грабеж тежок 30 милиони долари од корисниците на Телеком

Прочитај за: 2 минути Зоран Божиновски повторно бранува, овој пат објави меил преписка помеѓу директорите на Телеком во кој е инволвиран сегашниот Премиер Ковачевски, заедно со други директори на Телеком, со насоки како Телеком да наплати екстра пари од домашните корисници, а за сметка на американската фирма Креди Експрес. Божиновски пишува: „Неправосилно осудениот криминалец Атила Сендреи, на осум години затворска казна, како бивш главен …

Read More »

Зоран Роџер: Ми се заканија дека ќе ме убијат поради Скопје 2014

Прочитај за: < 1 минута Зоран Роџер Илиев, учествуваше во подкаст на популарниот водител на забавни емисии Стефан Лазаров. Во емисија, Лазаров го запраша за неговото учество во проектот „Скопје 2014“, на што Илиев рече дека патентирал материјал од експандиран камен. Кога отишол да презентира, со себе имал ламба за да докаже дека материјалот не е запаллив. Другите учесници, чија понуда како што вели Роџер …

Read More »

Бесплатни прегледи од Клиника Жан Митрев за новороденчињата од Општина Центар

Прочитај за: 2 минути Клиника Жан Митрев додели ваучери за педијатриски прегледи за секое новороденче од Општина Центар. Како дел од меморандумот за соработка потпишан со Општина Центар ова е второ доделување ваучери за семејствата од оваа општина кои годинава добиле дете, откако во мај беа доделени 130 ваучери. Истото е продолжување на традиционалната активност со која што Клиника Жан Митрев придонесува за безгрижен …

Read More »

Божиновски: Премиерот Ковачевски, заедно со директорите од Телеком, Љушев и Пројкоски, во договор со МВР и АМЕРИЧКА АМБАСАДА, почнале да го следат и да го прислушуваат Никола Младенов без судски налог!

Прочитај за: 2 минути Новинарот Зоран Божиновски повторно бранува, сериозно обвинениe за кое, како и до сега, не очекуваме да биде забележано од Јавното обвинителство. Зоран Божиновски во прилог на неговата изјава објави видео ватеријал од кој се слуша гласот на покоен Никола Младенов и Петрит Сарачини: „МЛАДЕНОВ: ,,Новинарите само шлицот од газдите го бараат, денес пушат во ВМРО, утре пушат во ЕС ДЕ …

Read More »

(ВИДЕО) Ковачки до Оливер: Со дивјаштвото и односот од првите луѓе на полицијата, личиме на африканска држава.

Прочитај за: < 1 минута Со дивјаштвото и односот од првите луѓе на полицијата, личиме на африканска држава. Цело време зборуваме за криминалци и неспособни началници и командири кои ги има поставено лично министерот за внатрешни – Оливер Спасовски, но ниту до него, ниту до неговиот претпоставен – премиерот Ковачевски не допираат нашите укажувања. Еве најново видео на кое е командирот на ПС Ропотово од …

Read More »

Божиновски ја подбра Амбасадорката Агелер: Земете си ги ИНСТАЛАЦИИТЕ и носете си ги во САД!

Прочитај за: < 1 минута По јавно дадената изјава на Амбасадорката на САД, Агелер, во врска Уставните измени и македонските политичари, новинарот Зоран Божиновски жестоко и одговори: „Амбасадорке АГЕЛЕР, сте инвестирале милиони од Буџет на САД и на ЕУ, во типови како актуелниот ИНСТАЛИРАН ПРЕМИЕР. Сте го наградиле и со фалсификат средношколска диплома од ,,малото гратче ВОТЕРВИЛ во САД,,… Дозволивте и Дојче и Унгар Телеком, …

Read More »

Трамп има историска поддршка од 62% меѓу републиканците

donald tramp

Прочитај за: 4 минути Доналд Трамп нема да учествува на републиканските дебати за претседателскиот кандидат, кои ќе се одржат на 25 август. Поранешниот претседател ја објави својата одлука на својата социјална мрежа Truth Social, додавајќи дека не само што нема да присуствува на состанокот на 25 август, туку нема да учествува на ниту една републиканска дебата, објави Би-Би-Си. Причината поради која не го направи тоа …

Read More »

Најчевска: Во моментов не ме интересира што правела ВМРО кога била на власт. Ме интересира што прави СДСМ сега кога е на власт

Прочитај за: 3 минути Мене во моментов не ме интересира што правела ВМРО кога била на власт. Ме интересира што прави СДСМ сега кога е на власт. Ме интересира зошто некој од надвор би требало да ни кажува за проневерени пари од државни институции. Па нели зради тоа ја симнавме од власт ВМРО и тие кои дојдоа по нив дојдоа со ветување дека ќе …

Read More »

Делчев: Се срамам да кажам што работам поради тоа што МВР уште животни нема примено ко полицајци

Прочитај за: 7 минути Превземено збор по збор од илјадници млади полицајци. Еве ме и мене да кажам збор макар два што од секогаш сум сакал да ги кажам но немав прилика. Роден сум во Скопје, Битола , Тетово, Дебар, Куманово, Прилеп, Лозово, Велес, Чашка, ……во Македонија. Израснат во спокој, радост и среќа. Исполнет со убави моменти, спомени кои ќе ги носам со мене …

Read More »

Тасевски до Бујар: Место да одиш да ти истетовираат на г*от мапа на Голема Албанија, ти нам на Македонците ни црташ зошто треба да се пишеме Бугари

Прочитај за: 4 минути Бујар не паламуди. Знаеш шо е паламудење? Паламудење е зборење во празно. Говор кој никој не го побарал од тебе. Ниту пак му значи твоето излагање. Говор без поента на кој никој не му верува, зашто знае дека е празен. Место да одиш да ти истетовираат на гзот мапа на Голема Албанија и да уживаш у тетоважата или I love …

Read More »