Нова мерка: Се зголемува полицискиот час за време на викендот

Прочитај за: < 1 минута

Од Владата информираат дека се зголемува полицискиот час за време на викендот.

-Со цел уште поголема заштита на населението од ширењето на коронавирисот, Владата денеска донесе одлука за дополнителна рестрикција на движењето на населението за време на викенд.

Се забранува движењето на сите граѓани за време на викенд (сабота и недела) од 16 часот до 05 часот!

Остануваат на сила и сите други претходно донесени забрани, велат од Владата.

SHARE