Само Јанкуловска имаше мади*а да не побегне, туку да си ја отслужи казната

Мирјана Најчевска
Прочитај за: < 1 минута

Универзитетската професорка Мирјана Најчевска на својот фејсбук профил реагираше за бегството на Мијалков и посочи дека би ја ослободила екс министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска која е меѓу малкуте функционери на ВМРО-ДПМНЕ што издржува затворска казна.

-Јас сега веднаш би ја ослободила Гордана Јанкуловска. Само таа имаше мaди*а да не побегне туку да си отслужи казна затвор. И очигледно само таа нема испокрадено толку многу за да си обезбеди добар живот во бегство, напиша таа.


- Следи Македонски Весник за повеќе содржини -

SHARE