Љ.Георгиевски: Таткото на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ цел живот се пишува како македонски бугарин, а син му држи лекции по историја?!

николоски татко
Прочитај за: < 1 минута

Поранешниот Премиер Љубчо Георгиевски на своето гостување во ТВ 24 зборувјќи за спорот со Бугарија, се осврна на опозицијата и нивното лицемерие:

Имено, Љ.Георгиевски тврди дека висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ, поранешен амбасадор на Брисел, му држи лекции на Заев по историја, а неговиот татко не е само бугарофил, туку асли македонски бугарин, така се пишувал на попис човекот и се чуди што им е на тие луѓе…

Според порталот Мактел високиот функционер на кого мисли поранешниот Премиер, е татко на сегашниот Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски