Јакимовски: Заев тврдејќи дека сме ист народ со Бугарите, завршува со својата политичка кариера

стевчо јакимовски, зоран заев, бугарија
Прочитај за: < 1 минута

Статус на Стевчо Јакимовски:

Јупиии, бугарскиот претседател на мешовитата комисија за историски и образовни прашања Димитров изјави дека 11-та средба била нула и дека се далеку од постигнување на договор.

Едно големо БРАВО и честитки за преставниците на нашата комисија.

А Заев тврдејќи дека сме ист народ со Бугарите практично завршува со својата политичка кариера.


- Следи Македонски Весник за повеќе содржини -

SHARE