[Видео] Манекенката Дунавка Трифуновска го бркаше папата за селфи

дунавка
Прочитај за: < 1 минута

Откако го допре за рака, се сликаше со папата, но изгледа не и се допадна фотографијата, па го потапка папата Франциск за Неговата Светост да се сврти и Дунавка да може да направи пригодно селфи.

Дури и обезбедувањето на папата интервенираше и ја предупреди Дунавка да ги држи рацете понастрана од папата Франциск.