Димовски: Неразрешувањето на Јанева значи прикривање на „Рекетот“

Талат Џафери треба итно, за денес, да ја свика седницата за разрешување на Катица Јанева, за да има време Советот на Јавни обвинители да ја донесе конечната одлука, бара пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски.

„Секое одложено закажување на седница за утре значи спасување на Катица Јанева и прикривање на рекетот и уцените“, напиша Димовски на Твитер.

SHARE