Цветанова: Заев, арам да ти е воздухот македонски што го дишеш

Ганка Цветанова
Прочитај за: < 1 минута

Поранешната министерка за култура Ганка Цветанова реагираше на изјавата на премиерот Зоран Заев за бугарската агенција БГНЕС.

Не постои збор што може да го опише националниот срам манифестиран во ликот и делото на Зоран Заев. Арам да ти е воздухот македонски што го дишеш – напиша Цветанова на Твитер.

- Следи Македонски Весник за повеќе содржини -

SHARE