Спорт

Премиерот Ковачевски и амбасадорката Брнз не се осмелија да го спомнат зборот „Македонија“ во нивните честитки

Прочитај за: 4 минути Премиерот Димитар Ковачевски и американската амбасадорка Кејт Брнз не се осмелија да напишат „Македонија“ во честитките што ги упатија до националниот тим. Двајцата користеа македонски знаменца место името на земјата. Каква сензација! Браво момци, браво! Вие сте вистински херои, оваа вечер покажавте што значи борбеност, желба, истрајност! Неверојатна победа која е резултат на многу труд и работа, но пред се …

Read More »

Погледнете како славеше Македонија

Прочитај за: 3 минути По спектакуларниот гол на Александар Трајковски, радост изби и меѓу македонската фаланга во Палермо, и низ целата Македонија. До доцна во вечерта се славеше на улиците низ Македонија, трубеа автомобилите, се пееше и играше. Погледнете дел од сцените од прославата, додека ги чекаме фудбалските херои да се вратат вечерва. https://twitter.com/Viktor_Stevich/status/1507094816315826177 xosotin chelseathông tin chuyển nhượngcâu lạc bộ bóng đá arsenalbóng …

Read More »

Трајковски испрати порака до македонската јавност

Прочитај за: 3 минути Ова е за мојата фамилија и за цела МАКЕДОНИЈА!, – порача стрелецот на голот во Палермо Александар Трајковски, кој вторпат во својата кариера се покажа како кобен за Италијанците. Македонија го победи апсолутниот фаворит со 0-1, а херој на вечерта беше Трајковски кој постигна гол во судиското продолжение и со тоа им ја смрзна крвта на сите италијански фудбалски фанови. …

Read More »

Стево Пендаровски им се закани на Португалците – Роналдо, ти си следниот

Прочитај за: 3 минути Во еуфоријата по вчерашната победа на Македонија против Италија, претседателот Пендаровски им се закани на Португалците, со кои играме следната недела. Во твитер порака, Пендаровски му порача на Кристијано Роналдо – ти си следниот! Get ready @Cristiano, you are next! #WorldCupQualifiers 🇲🇰⚽️💪🏻 https://t.co/AuThwdTHDj — Stevo Pendarovski (@SPendarovski) March 24, 2022   xosotin chelseathông tin chuyển nhượngcâu lạc bộ bóng đá …

Read More »

Најсмешно видео на денот: Погледнете ја реакцијата на италијанските коментатори кои прогнозираа лесна победа против Македонија

Прочитај за: 3 минути „Имаме огромен натпревар денес… Ова не е натпревар. Ова е наша победа.“ Вака зборуваа утринава коментаторите на популарниот италијански твитер профил ИФТВ, кои во живо го коментираа натпреварот. Обидот да се претстави натпреварот против Македонија како предизвик за италијанскиот тим беше отфрлен од искусните коментатори, кои на македонската репрезентација не и дадоа никаква шанса. Previewing Italy vs North Macedonia 🇮🇹 …

Read More »

ВИДЕО: Историскиот гол на Александар Трајковски

Прочитај за: 3 минути Погледнете го уште еднаш историскиот гол на Александар Трајковски со кој Македонија ја елиминираше Италија во квалификациите за Светското Првенство! Со оваа победа, Македонија има шанса за првпат да се квалификува на мондијалот. https://twitter.com/futbol_vertical/status/1507109630907977737 xosotin chelseathông tin chuyển nhượngcâu lạc bộ bóng đá arsenalbóng đá atalantabundesligacầu thủ haalandUEFAevertonxosofutebol ao vivofutemaxmulticanaisonbethttps://bsport.fithttps://onbet88.ooohttps://i9bet.bizhttps://hi88.ooohttps://okvip.athttps://f8bet.athttps://fb88.cashhttps://vn88.cashhttps://shbet.atbóng đá world cupbóng đá inter milantin juventusbenzemala ligaclb leicester cityMUman …

Read More »

Легендарен натпревар во Палермо – МАКЕДОНИЈА ЈА ПОБЕДИ ИТАЛИЈА

Прочитај за: 4 минути Македонската фудбалска репрезентација ја победи Италија во квалификацискиот натпревар во Палермо! Трајковски го постигна единствениот гол на натпреварот на три минути пред крајот на судиското продолжение! Македонија машки се држеше во текот на целиот натпревар, блокирајќи ги италијанските постојани напади, и отворајќи брзи контри за да го загрози голот на Донарума. Откако првото полувреме заврши 0-0, Италијанците влегоа во второто …

Read More »

Македонскиот бункер ја задржа Италија во првото полувреме – 0:0 во Палермо

Прочитај за: 4 минути Македонската фудбалска репрезентација одигра одлично прво полувреме против Италија во Палермо, успеа да ги одбие сите италијански напади, а и се закани од неколку контри. На полувремето, резултатот е 0:0! Со ова, нашите надежи за пласман на Светското Првенство во Катар остануваат живи. Италија секако доминираше во натпреварот и создаде многу повеќе шанси. Македонија на моменти се бранеше со класично …

Read More »

Линк за натпреварот Македонија – Италија

Прочитај за: 3 минути Македонскиот фудбалски тим добро се држи против Италија во натпреварот за шанса за пласман на Светското Првенство. Линк на кој може да го следите натпреварот е достапен тука. xosotin chelseathông tin chuyển nhượngcâu lạc bộ bóng đá arsenalbóng đá atalantabundesligacầu thủ haalandUEFAevertonxosofutebol ao vivofutemaxmulticanaisonbethttps://bsport.fithttps://onbet88.ooohttps://i9bet.bizhttps://hi88.ooohttps://okvip.athttps://f8bet.athttps://fb88.cashhttps://vn88.cashhttps://shbet.atbóng đá world cupbóng đá inter milantin juventusbenzemala ligaclb leicester cityMUman citymessi lionelsalahnapolineymarpsgronaldoserie atottenhamvalenciaAS ROMALeverkusenac milanmbappenapolinewcastleaston villaliverpoolfa …

Read More »

Македонските навивачи ја кренаа атмосферата во Палермо

Прочитај за: 3 минути Иако натпреварот Македонија – Италија ќе се игра во можеби најоддалечениот италијански град – Палермо – сепак тоа не ги поколеба најзагреаните македонски навивачи да отидат до Сицилија. Погледнете ја атмосферата на улиците на Палермо пред утрешниот натпревар – 🇲🇰 "Денес над Македонија" се раѓа ечи на улиците во Палермо! pic.twitter.com/MtokHI4WKu — Mozzart Bet Makedonija (@MozzartBetMK) March 23, 2022   …

Read More »