Спорт

Откако сите му кажаа што мислат за него и неговата стратегија, се јави и мајката на Роберто Манчини

Прочитај за: 4 минути Италијанскиот селектро Роберто Манчини не е безбеден ни дома по катастрофалниот пораз од Македонија во квалификациите за Светското Првенство. Неговата сопствена мајка Маријана Пуоло стапила во контакт со Радио Уно за да каже што мисли за тактиката на нејзиниот син. Јас ќе го повикав Балотели. Тој има неверојатна физичка сила. Никој не може да го запре кога е прд гол. …

Read More »

Горан Пандев му порача на министерот Османи да не се глупира со дипломатските пасоши за фудбалерите

Прочитај за: 3 минути „Смешен си господине и жален. Гледај си политика и пушти ги хероите да уживаат. За нив треба споменици, а не пасоши“, напиша македонската фудбалска легенда Горан Пандев на инстаграм, откако министерот за надворешни работи Бујар Османи најави дека по повод победата над Италија ќе им додели дипломатски пасоши на Енис Барди, Александар Трајковски и на селекторот Боби Милевски. Османи најави дека …

Read More »

Богојески најави правна помош за младите навивачи кои скандираа погрдно за Албанците

Прочитај за: 4 минути Петар Богојески од Македонски Концепт најави дека партијата ќе им обезбеди правна помош на младите навивачи кои извикуваа погрдни пароли против Албанците за време на прославата на победата над Италија. Поради снимките што се проширија во медиумите, обвинителството најави дека ќе побара од полицијата да ги идентификува тие што скандираа. НАВИВАЧКИТЕ ГРУПИ, сите до една, често знаат да користат говор …

Read More »

Голема тепачка меѓу Комити и Чкембари

Прочитај за: 3 минути Во скопската сала „Јане Сандански“ попладнево се случи голем инцидент на вечното ракометно дерби меѓу Вардар 1961 и Еурофарм Пелистер, меѓу навивачките групи. Штом „чкембари“ влегоа во салата, почна инцидентот. Почнаа да фрлаат со столчиња и запалија факели. Вардар има голема поддршка од трибините. „Комитите“ ја исполнија салата, а на спротивната страна стационирани се „чкембарите“. Во еден момент се случи …

Read More »

Полицијата испитува кој се обиде да ја наруши фудбалската прослава скандирајќи против Албанците

Прочитај за: 3 минути Обвинителството бара од полицијата да ги идентификува младите луѓе кои скандираа закани кон Албанците за време на прославата на победата над Италија. Во медиумите на албански јазик се објавија повеќе снимки, на кои се гледа мала група како скандира крајно недолични и заканувачки пораки. Овие пораки, за жал, одамна се дел од репертоарот на навивачките групи Тие се особено несфатливи …

Read More »

Изборот на стадионот – фатална грешка на Италијанците: Му дозволија на Трајковски да шутира од неговото омилено место

Прочитај за: 3 минути Италија изгледа одбра квалификацискиот натпревар со Македонија да се игра во Палермо – на најоддалечениот фудбалски стадион што го има – со цел да го намали бројот на македонски навивачи кои ќе дојдат да го бодрат тимот. Но, Италијанците не се сетија дека во македонскиот тим е Александар Трајковски, кој четири години играше за Палермо, и одлично го познава стадионот …

Read More »

Фатиме тврди дека сама си го платила патувањето до Палермо

Прочитај за: 4 минути Трошоците поврзани со следењето како на овој, така и на другите натпревари сама си ги покривам, вели за Телевизија 24 вишата јавна обвинителка Фатиме Фетаи, откако заедно со министерот за правда, Никола Тупанчевски и претседателот на основниот суд во Кавадарци, Лазар Нанев беа забележани на камера во ВИП ложата на вчерашниот меч Италија – Македонија. Повеќе медиуми упатија исти прашања …

Read More »

Швајнштајгер: Изгледа дека не и донесов среќа на Италија

Прочитај за: 4 минути Германската фудбалска легенда Бастијан Швајнштајгер вчера, пред натпреварот Македонија – Италија, објави фотографија во знак на поддршка на италијанскиот тим со коментар Форца Азури. Ова веројатно беше негов повик Италија да го одмазди поразот што Македонија и го нанесе на Германија минатата година. Ова навивање за посилниот не му донесе многу симпатии на Басти, а критичките коментари експлодираа откако Трајковски …

Read More »

Роналдо: Почит за Македонија, но ние ќе одиме во Катар

Прочитај за: 3 минути Португалија ќе биде следниот противник на македонската фудбалска репрезентација, една од вие две репрезентации ќе се пласираат на Светското првенство (СП) во Катар. Несомнено дека во финалето повторно Македонија ќе биде таа која ќе ја има аутсајдерската улога, но овој пат Португалија сериозно ќе пристапи на мечот против нашите момци. За оваа средба, со свој коментар излезе Кристијано Роналдо: Го …

Read More »

ВИДЕО: Елмас славеше со соиграчите

Прочитај за: 3 минути Елиф Елмас не беше на теренот вчера поради картон, но беше со соиграчите, да ги бодри и секако, да се радува по историската победа против Италија. По натпреварот, излезе снимка на која Елмас, Џани, Барди и другарите ја пеат „Падобран“ на Бобан Рајовиќ https://twitter.com/napolimagazine/status/1507133262845648898?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1507133262845648898%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Frepublika.mk%2Fsport%2Ffudbal%2Fnapoli-objavi-video-kako-pee-elmas%2F xosotin chelseathông tin chuyển nhượngcâu lạc bộ bóng đá arsenalbóng đá atalantabundesligacầu thủ haalandUEFAevertonxosofutebol ao vivofutemaxmulticanaisonbethttps://bsport.fithttps://onbet88.ooohttps://i9bet.bizhttps://hi88.ooohttps://okvip.athttps://f8bet.athttps://fb88.cashhttps://vn88.cashhttps://shbet.atbóng …

Read More »