Политика

Колозова: „Лудата коза“ ќе си иде, и тогаш од некоја амбасада ќе гласам за.. ДУИ!

Прочитај за: 3 минути Фактор, прво тоа е приватен статус на приватен профил, кај што не изјавувам ништо во официјално својство. Второ, статусот вика дека “имам такви пријатели”. Не зборува за мнозинството, бидејќи таква анкета не сум правела – фејсбук статус сепак е бош муабет. На сите коментатори-вмровци: без гајле, “лудата коза” ќе си иде, и тогаш од некоја амбасада ќе гласам за.. ДУИ! …

Read More »

Стојанов: Секретарот на Вардар покажа интерес да инвестираме во клубот и договоривме средба, но објавениот став го урна договорот

Прочитај за: 4 минути   Претседателот на фондацијата Македонија од Бугарија, Виктор Стојанов, на својот фејсбук профил, синоќа напиша дека наводно имале преелиминарни договори со секретарот на ФК Вардар. „ Потврдувам дека имавме прелиминарен разговор со секретарот на ФК Вардар – Миле. Муабетот беше за тоа да влеземе со 300.000 евра – да им го покриеме годишниот буџет за претстојната сезона и да обезбедиме 500.000 …

Read More »

Хајредини: Ако си оди и Џафери, кој ќе ја заклучи собраниската сала?

Прочитај за: 3 минути     Политичкиот аналитичар Џевдет Хајредини со кус коментар по изјавата на претседателот на Собранието, Талат Џафери, за МИА дека ќе си оди ако другите од ДУИ си заминат. „И Талат Џафери ќе си оди ако другите од ДУИ си заминат. Штета, ќе нема кој, ако затреба, да ја заклучи вратата на салата на Собранието за да не влезат пратениците на опозицијата.“ …

Read More »

Ја згрешивте адресата! Не СМЕ НА ПРОДАЖБА!

Прочитај за: 4 минути Бугарските пропагандисти во Македонија веќе одреден период “му фрлиле око” на спортот во Македонија, па се трудат да купат фудбалски клуб кој ќе го финансираат со бугарски пари, за да можат да го употребат како параван за ширење на “бугарштина” во Македонија. Откако Вардар “му даде корпа” на Виктор Стојанов, иста таква следеше и од ФК Брегалница Делчево, од каде …

Read More »

Божиновски: За иднината на Македонија треба да се откажеме од СДСМ, ВМРО и ДУИ

Прочитај за: 3 минути   За иднината на Македонија треба да се откажеме од сдсм, вмро и дуи, да сфатиме дека проблемите не ни се етнички туку класни после полесно ќе е (фејсбук статус на Божидар Божиновски) xosotin chelseathông tin chuyển nhượngcâu lạc bộ bóng đá arsenalbóng đá atalantabundesligacầu thủ haalandUEFAevertonxosofutebol ao vivofutemaxmulticanaisonbethttps://bsport.fithttps://onbet88.ooohttps://i9bet.bizhttps://hi88.ooohttps://okvip.athttps://f8bet.athttps://fb88.cashhttps://vn88.cashhttps://shbet.atbóng đá world cupbóng đá inter milantin juventusbenzemala ligaclb leicester cityMUman citymessi …

Read More »

Силјановска Давкова: Значи господар на прстените е Бугарија

Прочитај за: 4 минути   Оставките од ДУИ се политички маневар, изјави за Канал 5, пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска – Давкова. „Треба, преку премиерот, оставките да се достават до претседателот на Собранието, оти легитимитетот на министрите од нас извира и претседателот веднаш треба да ги достави до пратениците и на следната седница само се констатира престанокот на мандатот“, вели таа. Пратеничката додаде и …

Read More »

МНР демантира дека повлечениот амбасадор сексуално вознемирувал, ама не кажува што правел

Прочитај за: 4 минути   Од МНР дека велат повлекувањето на досегашниот амбасадор во Јапонија било спроведено во редовна постапка, согласно законските прописи и внатрешните уредби во Министерството за надворешни работи и со почитување на сите процедури. -Во оваа прилика дозволете да информираме дека Комисијата во рамките на Министерството, како причини за повлекувањето на амбасадорот констатираше причини кои не се совпаѓаат со нападите изнесени …

Read More »

Бугарите со провокативен предлог да го купат „Вардар“, добија експресен одговор од раководството

Прочитај за: 4 минути Контроверзниот претседател на Фондацијата „Македонија“ од Бугарија, Виктор Стојанов испратил понуда за купување на македонскиот фудбалски гигант ФК „Вардар“ од 300.000 евра преку бугарска компанија, но раководството на клубот веднаш ја одбило и потенцираат дека ВАРДАР НЕ Е НА ПРОДАЖБА! Од раководството на клубот преку соопштение на социјалната мрежа Фејсбук информираа, како што велат според нив нечесната и тенденциозна понуда …

Read More »

Хајредини за оставките на министрите на ДУИ: Детски игри што никој, освен Ковачевски, не им верува

Прочитај за: 3 минути Министрите на ДУИ потпишале оставки кои ќе важат ако ВМРО-ДПМНЕ гласа за уставни измени. ххх Дотогаш ќе можат футбол и кошарка да играат во канцеларијата на “координаторот”, каде, според Ковачевски, можат да прават сè што сакаат. Детски игри што никој, освен Ковачевски, не им верува.   Детски игри кои покрај Ковачевски, дури ни децата не ти веруваат. (фејсбук статус на …

Read More »

Добра вест за корупцијата во САД: Судијка одби да ја потпише спогодбата за Хантер Бајден да не лежи затвор

Прочитај за: 4 минути Она што требаше да биде само процедурално поминување преку договорот што го имаат постигнато американското обвинителство и одбраната на синот на американскиот претседател, се претвори во отфрлање на тоа што е договорено и повторно отворање на преговорите. Со спогодбата, која беше договарана неколку седмици, Хантер Бајден требаше да ја признае вината за даночните прекршоци што ги има направено и за …

Read More »