Политика

Ахмети бара да се отвори истрага за се и за сите од ДУИ: Почнете од мене

Прочитај за: 4 минути   „Ќе нема амнестија или заштита од моја страна, органите нека истражат, се што ги интересира државните органи, слободно да вршат истраги и да се открие вистината“, изјави за ТВ21 претседателот на ДУИ Али Ахмети. Лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска изјави дека за никого не треба да има амнестија, а државните органи слободно може да вршат истаги. Да се …

Read More »

Исмаил распали по Асма: Соросписките НАТО-овци пак почнале да повикуваат на криминализација, судење и затварање на секој што не се согласува со колективниот Запад!

Прочитај за: 4 минути     Сороспсиките НАТО-овци пак почнале да повикуваат на криминализација, судење и затварање на секоја посериозна политичка организација која не се согласува со политичките платформи на меѓународните институции на колективниот Запад! Со кој закон бе Лјубиша е забрането да си проруски?! Како тоа „отворено“ може да се декларираме како било што, албанци, муслимани, турци, европски, ЛГБТ и остали плусеви, ама …

Read More »

Тасевски со предлог до Макрон како да ги реши немирите во Франција: Прати ги тие што палат кај Таче, он одма ќе ги внесе во устав

Прочитај за: 4 минути Еееј си ги примил дома од пичкесиматерине каде ги убивале со бомби. Си ги примил си им дал социјална, хуманитарна помош, работа, домови…. Тие после ти го палат градот, напаѓаат цивили на улица, пљачкаат, палат коли, продавници, паркчињата по населбите се во пламен…. Имаше една французинка плаче: Двеста години ми е антигкварницава, од чукундедо, зошто ми ја запалија. Ми отиде …

Read More »

Муамеди: Ако македонските политички партии имат страв дека некоалиционирање со албанска партија ќе доведе до некаков конфликт и дека како држава не сме спремни за таков конфликт тогаш нека си ја предадат државата

Прочитај за: 4 минути Во ниту еден пишан акт не се предвидува дека во секоја влада мора да има политичка партија од албанскиот блок а и обратно во секоја влада да има и партија од македонскиот блок, тоа е само обичај воспоставен уште од времето на првите избори и пропаганда и страв кој го сее ДУИ. Ако македонските политички партии имат страв дека евентуалното …

Read More »

Хајредини: Ако се осудат сите што 20 години на власт краделе, ќе има потреба да се градат модуларни затвори

Џевдет Хајредини

Прочитај за: 3 минути Ако бидат осудени сите што 20 години на власт краделе, за сместување ќе има потреба да се градат модуларни затвори. (фејсбук статус на Џевдет Хајредини)Хајредини: Ќе има потреба да се градат модуларни затвори Ако бидат осудени сите што 20 години на власт краделе, за сместување ќе има потреба да се градат модуларни затвори. (фејсбук статус на Џевдет Хајредини) xosotin chelseathông …

Read More »

Ачковска: 75 години ПРОГОНЕТИ! Да не се заборави еден од најголемите егзодуси во 20 век

Прочитај за: 4 минути Секнаа селските чешми. Онемеа огништата македонски, беломорски. Црни гаврани виеја над мртвите незакопани. Бомбите го следеа детскиот плач кој одекнуваше низ планиските патеки, кон границата, каде ги водеа во непознато. Прогонети, раселени. Разделени низ европските граници. По домови и прифатилишта, исплашени, незаштитени, далеку од топлината на мајката и таткото. Брат со брат, сестра со сестра… секој во некое друго, туѓо …

Read More »

Кардиологија: Се појави вода во една сала за интервенција, ама веднаш беше нотирана и санирана

Прочитај за: 3 минути Од Клиниката ја кардиологија синоќа известија дека вода се појавила во една сала за интервенција, по што веднаш водата била извлечена и салата продолжија да се користи. -По информација од Клиниката за Кардиологија, ве известуваме дека како последица од поројниот дожд е појавена вода во само една просторија. Истата е веднаш нотирана и санирана, по што на двајца пациенти со …

Read More »

Заев и Филипче и играа на свадба на екс министерката

Прочитај за: 3 минути Поранешната министерка за финансии Нина Ангеловска викендов се омажи со својот партнер Виктор Станков, а свадбената веселба се одржа во познат скопски ресторан. За најпосебниот ден Нина избра елегантна бела венчаница со корсет, а Виктор беше облечен во бел костум. Меѓу гостите беа и поранешните премиер Зоран Заев и министер за здравство Венко Филипче. Двојката се венча во соборониот храм …

Read More »

Доктор Кедев освои уште еден од топ 10 највисоки врвови на светот

Прочитај за: 4 минути Професорот и интервентен кардиолог Сашко Кедев денеска го освои врвот на деветтата највисока планина на светот Нанга Парбат која се наоѓа во Пакистан. Кедев кој предходно ги освоил сите највисоки врвови на сите континенти и неколку највисоки врвови на светот на Хималаите е дел од експедиција која денеска стигнала до Нанга Парбат но продолжува да освои уште два други врва …

Read More »

Свиркач предупредува: Во „Државната лотарија“ се крадат милиони пред избори

Прочитај за: 4 минути Свиркач вработен на работно место од кое одлично ги знае состојбите во Државната лотарија на Македонија апелира медиумите да обратат внимание на работата на ова државно акционерско друштво особено на договорите кои ги прави менаџментот. Според свиркачот, надвор од разумот последниве месеци е спроведена операција со која само во еден проект треба да бидат испумпани стотици илјади евра државни пари …

Read More »