Google search engine

Голема полициска акција „Сигнал”- Падна македонскиот Пабло Ескобар

0
Минатиот викенд австралиската полиција спроведе голема операција „Сигнал“ во која се фатени голем број на криминалци за дрога, а меѓу нив и познат македонски...

Јоханес Хан: Северна Македонија направи храбри компромиси, ЕУ губи ако не ја награди земјата

0
Политичкиот компромис на земјите од Западен Балкан треба да биде награден, изјави во пресрет на утрешната седница на Советот на ЕУ, комесарот за проширување...

Бојко Борисов да го следи примерот на Вили Брант и да се извини за...

0
Помирувањето помеѓу народите секогаш почнува преку признавање на неправдите и извршените злосторства и извинување за истите. Договорот за добрососедство потпишан помеѓу Бугарија и Македонија...

Заев: Во 2025 или 2030 можеме да станеме членка на ЕУ

0
Интервјуа со водечките македонски политичари денеска осамнаа во германскиот печат, додека Франкфуртер алгемајне цајтунг објавува и репортажа од гостувањето на премиерот Зоран Заев на...

Рената Дескоска: Ќе се бара екстрадиција за Груевски како организатор на 27 април

0
Поранешниот премиер и бегалец од правдата, Никола Груевски, државата ќе го бара со екстрадиција од Будимпешта за настаните од 27 април 2017 година во...

Во новиот извршен одбор на СДСМ ги нема Спасовски, Шекеринска, Зекири…

0
Централниот одбор на СДСМ во Охрид го избра новиот извршен одбор кој ќе раководи со партиската структура. Избравме 16 членови на Извршниот одбор, од кои...

Стартуваше железничката линија Скопје-Солун-Скопје

0
Според Железници на РСМ Транспорт од вчера стартуваше тарифска понуда City Star за повратно патување на релација Скопје-Солун-Скопје. Станува збор за сезонска линија која ќе...

Еди Рама: Пендаровски е претседател со кој треба да се гордееш, Мета не засрамува

0
Албанскиот премиер Еди Рама на изборен митинг во Пустец рече дека неговиот добар пријател, претседателот на Северна Македонија, Стево Пендароски, е целосна спротивност од...

Јоханес Хан ја повика ЕУ да отвори преговори со Северна Македонија во најбрз можен...

0
Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, ги повика земјите членки на ЕУ да ги отворат преговорите за членство со Северна Македонија што е можно побргу. Одговарајќи...

Замир Мехмети му стана советник на Љупчо Николовски

0
Поранешниот новинар Замир Мехмети објави дека е ангажиран како советник на генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, кој наскоро нема повеќе да ја извршува...
Google search engine
0FansLike

Recent Posts

The Coolest Vanity Apps for You and Your Girls

Social Media is Changing the Face of the Beauty Industry

Must Have Beauty Kits & Palettes

Discover Affordable Ways to Hide Fatigue

Beauties You Should Follow for Great Inspiration