Google search engine

Јовески: Јанева не е повикана на распит

0
Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески уверува дека обвинителството до крај ќе го расчисти случајот „Рекет“ и дека сите инволвирани ќе одговараат. Специјалната јавна обвинителка...

Осумнаесет години од масакарот кај Карпалак

0
Денеска се одбележуваат 18 години од загинувањето на 10-те прилепски бранители во месноста Карпалак, за време на воениот конфликт во 2001 година. Одбележувањето почна вчера...

Италијанска La Verità објави видео на кое Бoки 13 му објаснува на Орце Камчев...

0
Италијанските медиуми објавија видео од моментот кога Бојан Јовановски и Зоран Милески Кически со полна торба пари излегуваат од домот на бизнисменот Орце Камчев. Италијанскиот...

Полицијата влезе во фирмите на советникот Нефи Усеини

0
Во текот на денот полицијата врши проверка во фирма сопственост на охридскиот советник Нефи Усеини, објави телевизија Телма. Од полицијата и од МВР не даваат детали...

[Видео] Цел гепек го испразни со хартија и пластични шишиња и сакаше да ги...

0
Си фрлаат ѓубре по автопат, ги снимаат, не бре брате, ѓонови. Никаква свест, совест, љубов кон земјата која те храни. Всушност до совест се стасува...

Георгиески: Зошто прво да ја урнам дивоградбата на Нефи Усеини?

0
За 41-годишниот градоначалник на Охрид, Константин Георгиески принципиелно е прашањето околу уривањето на дивоградбата на советникот од редовите на ДУИ Нефи Усеини. Неспорно е, вели...

Каракамишева: Со политички пpогон сакаат да ја дефокуcираат јавноста од Рeкет – кpиминалот на...

0
Статус на Тања Каракамишева: Кога од петни жили сакаат да ја дефокусираат јавноста од криминалите во Рекет 1 и 2 па се стават во...

Павле Богоевски удри по власта оти не го екстрадира Морина

0
Откако Кривичниот суд денеска соопшти дека не се исполнети условите за екстрадикција на Томор Морина, Павле Богоевски, кој под притисок на јавноста даде оставка...

Героски: Јас сум виновен за бегството на Груевски, а Шеќеринска е невина за аферата...

0
Жал ми е што не сме се разбрале со министерката Радмила Шеќеринска. И лут сум што таа ме амнестира од евентуалната вина за бегството на...

Полицијата и Обвинителството влегоа во фирмата на Нефи Усеини

0
СВР Охрид во координација со ОЈО влегле во фирмата „Нефи ИК“, чиј сопственик е советникот во Општина Охрид, Нефи Усеини, дознава „А1он“. Инспектори утринава...
Google search engine
0FansLike

Recent Posts

The Coolest Vanity Apps for You and Your Girls

Social Media is Changing the Face of the Beauty Industry

Must Have Beauty Kits & Palettes

Discover Affordable Ways to Hide Fatigue

Beauties You Should Follow for Great Inspiration