Google search engine
отпад

800 илјади тони отпад секоја година се затрупуваат на депонии!!

0
Стотици пластични шишиња, осум работни часови и десетици контејнери за 260 денари дневница. Семран има 13 години, а собира отпад од кога памети за...

Премиерот Заев ги објави компаниите, што ќе одгледуваат канабис

0
Премиерот Зоран Заев со пост на неговата официјална ФБ страна ја објави листата на компании, што ќе одгледуваат канабис во државата за медицински цели....

„Минималец“ во земјите во ЕУ: Германија 1.116 евра, Луксембург 2.000 евра

0
Вработените што работат полно работно време не би требало да бидат сиромашни - тоа би требало да им гарантира минимална плата. Но, реалноста е...
мерко, рамиз мерко, мерко ауди

Ќе сноси ли Мерко последици што се луксузира со народни пари? [ВИДЕО]

0
Нема конкретен одговор од Министерството за финансии дали ќе бидат казнети градоначалниците кои и покрај тоа што нивните општини зедоа државни пари за да...
данок, зоран заев, поврат на данок, ддв

Заев: Од први Јули граѓаните ќе прават поврат на ДДВ, но НЕМА да важи...

0
За поврат на 15% од наплатениот Данок на Додадена Вредност на граѓаните ќе се користат мобилните телефони. Премиерот Заев не откри детали на кој...

Македонија има поголем раст на платите од една Чешка, Хрватска и Кипар

0
За 20 проценти пораснала просечната плата во земјава во последните десет години. Растот не е занемарлив, а ако се споредува со некои од европските...
рударите, мила царовска, бенефициран стаж за рударите

Мила Царовска: Воведовме бенефициран стаж за рударите

0
Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска денеска беше во работна посета на Пробиштип, каде што се сретна со градоначалникот Драган Анастасов, со...

Потпишан договор за укинување на роамингот во Западен Балкан

0
Роаминг цените одат во историјата. Земјите од Западен Балкан потпишаа договор за целосно укинување на роамингот. На вториот дигитален самит во Белград денеска параф...

Германските инвеститори ја оценија Владата со нула, само работниците положија

0
Германските бизнисмени во земјава ја оценија со нула македонската влада, оти е сконцентрирана кон надворешната политика и го изгубила фокусот во економијата. Лоши оценки...

Косово ги забранува игрите на среќа

0
Владата во Приштина усвои нацрт-закон со кој се забрануваат сите игри на среќа во следните десет години. Од оваа забрана е изземена само...
Google search engine
0FansLike

Recent Posts

The Coolest Vanity Apps for You and Your Girls

Social Media is Changing the Face of the Beauty Industry

Must Have Beauty Kits & Palettes

Discover Affordable Ways to Hide Fatigue

Beauties You Should Follow for Great Inspiration