Градежништвото омилен сектор за перење пари, во Скопје има 70.000 празни станови

Бројот на станови во градот пораснал за 30 отсто меѓу 2002 и 2021 година, а во истиот период, бројот на жители се зголемил за...

ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ ЗА „КАДЕ СЕ ПАРИТЕ?“: НЕ СМЕ ЧУДОТВОРЦИ, НО ЌЕ ЈА ЗГОЛЕМИМЕ ЕКОНОМСКАТА...

За најмногу осум години Македонија ќе биде целосно дигитализирана, институциите во куси рокови ќе им даваат услуги на граѓаните, а ќе се избегнат и...
ујп

Апликацијата Мој ДДВ сѐ уште не е ажурирана за сите корисници: Сметките и понатаму...

Расте нервозата кај граѓаните за тоа што најголем дел од сметките не може да ги скенираат преку апликативниот софтвер Мој ДДВ, инсталиран на мобилните...

Кутија цигари 300 денари !

Дел од цигарите што се продаваат во маркетите низ Македонија поскапеа за 5 до 10 денари по кутија. Законот за акцизи на цигарите...
данок, зоран заев, поврат на данок, ддв

Заев: Од први Јули граѓаните ќе прават поврат на ДДВ, но НЕМА да важи...

За поврат на 15% од наплатениот Данок на Додадена Вредност на граѓаните ќе се користат мобилните телефони. Премиерот Заев не откри детали на кој...
5g mreza

„Македонски телеком“ ја постави првата тестна 5G мрежа во центарот на Скопје

Измерена над 10 пати поголема брзина во споредба со 4G „Македонски телеком“ пред 5 месеци ја постави првата тестна 5G мрежа во центарот на Скопје,...
zaev

Што мисли Премиерот Заев, колку поскапел бензинот?

Што мисли Премиерот Заев, колку поскапел бензинот?  xosotin chelseathông tin chuyển nhượngcâu lạc bộ bóng đá arsenalbóng đá atalantabundesligacầu thủ haalandUEFAevertonxosofutebol ao vivofutemaxmulticanaisonbethttps://bsport.fithttps://onbet88.ooohttps://i9bet.bizhttps://hi88.ooohttps://okvip.athttps://f8bet.athttps://fb88.cashhttps://vn88.cashhttps://shbet.atbóng đá world...

Благој Механџиски ЗЕГИН: Зоран Заев е добар Премиер, но во лошо друштво со лоши...

Во интервјуто за интернет порталот ИРЛ, сопственикот на ланец аптеки „ЗЕГИН“, Благој Механџиски-ЗЕГИН, на прашање од новинарката, „Како ги отценувате политиките на Зоран Заев?...
makedonska posta

Катерина Синадиновска: Македонска пошта е единствен пример во Европа каде што оваа дејност е...

Поранешнот уредник на економскиот неделник Капитал и Претседател на Советот за етика во медиумите, Катерина Синадиновска, во врска одлуката на Владата за продажба на...

Баба Доста од стечаен работник стана лото-милионерка

Доста Андоноска од Кичево е жената која ја освои премијата од над половина милион евра, откри Државна лотарија на својата официјална фејсбук-страна.   Андоноска која најблиските...
64,000FansLike

Ново