„Astra-номско“: „Златен управувач 2022“ и бројни награди „Автомобил на годината“ за бестселерот од компактна класа на Opel

Прочитај за: 6 минути

Иновативен концепт на погон: „40th KS Energy and Environment Award“ за Vivaro-e HYDROGEN

Rocks-e: Autonis награда за „Најдобар дизајнерски новитет“ за иновативното лесно моторно возило

Crosscamp Flex: „“Connected Car Award” за идно кампер возило базирано на Zafira-e Life

2022 година беше навистина „Аstra-номска“ година за Opel.

Моделите на Blitz уште еднаш се покажаа како подеднакво популарни кај клиентите, експертите и специјализираната жири комисија. Ова го покажуваат продажните успеси како што е Opel Corsa, кој беше најпопуларниот мал автомобил во 2022 година според официјалните податоци на KBA (Федерална агенција за автомобили), или Opel Mokka, кое беше најпродавано електрично возило во својот сегмент во Германија наесен. Дополнителен доказ даваат бројните награди што Opel ги доби за своите иновативни модели, технологии и решенија – со наградата „Златен управувач 2022“ за новите Opel Astra и Astra Sports Tourer. Во 2022 година, речиси секој модел од гамата на Opel доби барем една награда.

„Емотивно, погодно за секојдневна употреба и пред се електрифицирано – ова е веќе нормално во Opel денес“, изјави извршниот директор на Opel, Florian Huettl. „Моделите како новата Astra, Grandland или Mokka покажуваат како ги инспирираме луѓето со решенија за мобилност кои се доказ за иднината. Ова е можно само со примерен тимски настап, а тоа го препознаваат и експертите и клиентите со бројни награди. Благодарам за тоа!”

На почетокот на 2022 година, Opel ја доби наградата „The ONE“ за „Најреномиран бренд за патнички автомобили на годината“ во Турција. Пристапна, иновативна и со големо внимание на деталите, Opel Corsa е многу популарна повеќе од 40 години. Бестселерот за мали автомобили минатата година доби неколку награди на важниот британски пазар: беше прогласен за “Best Fleet Supermini” од Fleet World, „Користен мал автомобил на годината“ како и „Половен автомобил на годината 2023“ во сите класи од купувачите на автомобили. Opel Mokka беше прогласен за „Автомобил на годината 2022“ во Латвија, „Ирски мал SUV на годината 2022“ во Ирска, а електричната Мokka ја доби наградата „Erin Baker“ во Велика Британија.

 

Astra ја освои наградата „Златен управувач“: во нова ера на Opel со серискиот победник

Есента, уште една голема чест му беше доделена на Opel кога новата Astra ја освои наградата „Златен управувач 2022“. А амбасадорот на брендот Opel, Jürgen Klopp, не можеше да го сокрие задоволството кога ја виде својата нова Astra за прв пат, изјавувајќи: „Леле, тука е“. Со својот атрактивен дизајн, врвни технологии и електрифицирана за прв пат како plug-in хибрид, новата генерација од компактна класа од Rüsselsheim ги убеди читателите на AUTO BILD и BILD am SONNTAG, како и стручното жири и како хечбег со пет врати и како караван Sports Tourer. Последната генерација на бестселери се искачи на врвот против силната конкуренција и ја освои една од најпрестижните награди во автомобилската индустрија како „Најдобар автомобил до 50.000 евра“. Така Opel го комплетираше извонредниот сериски успех: по Opel Corsa-e во 2020 година и Opel Mokka-e во 2021 година, посакуваната награда отиде во Rüsselsheim по трет пат по толку години. Сепак, како вистински „шампион“, новата генерација на Astra не останува само на своите ловорики. Независното стручно жири на GCOTY на „German Car Awards“ ја изгласа Astra за „Германски компактен автомобил на годината за 2023 година“. И караванот Astra Sports Tourer веќе ја освои наградата „ФАМИЛИЈАРЕН АВТОМОБИЛ на годината“.

На друго место, Opel Rocks-e ја импресионираше јавноста со сосема нов, сосема поинаков и целосно електричен пристап кон урбаната мобилност. Иновативното лесно моторно возило за двајца, носи освежување во својот сегмент – со стил кој е исклучителен во секој поглед. И така, читателите на auto motor und sport го изгласаа Rocks-e „Најдобар дизајнерски новитет за 2022 година“ во категоријата „Мини автомобили“ со огромно мнозинство.

И големите модели на Opel донесоа дополнителни трофеи. Читателите на AUTO BILD и COMPUTER BILD неодамна го дадоа својот глас и ја доделија наградата „Connected Car Award 2022“ на Crosscamp Flex, електрично кампер возило планирано врз основа на Opel Zafira-e Life. Дополнително, најпродаваниот електричен Opel Vivaro-e, добитник на „Меѓународно комерцијално возило на годината 2021“ сега ја носи и титулата „Комерцијално возило на годината во Ирска за 2022 година“. И иновативниот Opel Vivaro-e HYDROGEN ја доби “40th KS Energy and Environment Prize” во Германија.

За ЕУРОИМПЕКС

Компанијата Еуроимпекс е основана 1990 година како мала трговска фирма за увоз-извоз. Започнува скромно и по осамостојувањето на Македонија, Еуроимпекс е првата приватна компанија чие работење е насочено кон трговија со автомобили и моторни возила од лесна категорија уште од далечната 1992 година, со првиот увоз на Peugeot автомобили.

Соработката со брендот Opel ја започнува кон крајот на 2020та година со што прераснува во Генерален увозник и дистрибутер на брендот OPEL за Македонија, Србија, Црна Гора, Косово и Албанија; Овој успех го круниса 30 годишниот јубилеј на Еуроимпекс кој беше одбележан истата година.

xosotin chelseathông tin chuyển nhượngcâu lạc bộ bóng đá arsenalbóng đá atalantabundesligacầu thủ haalandUEFAevertonxosofutebol ao vivofutemaxmulticanaisonbethttps://bsport.fithttps://onbet88.ooohttps://i9bet.bizhttps://hi88.ooohttps://okvip.athttps://f8bet.athttps://fb88.cashhttps://vn88.cashhttps://shbet.atbóng đá world cupbóng đá inter milantin juventusbenzemala ligaclb leicester cityMUman citymessi lionelsalahnapolineymarpsgronaldoserie atottenhamvalenciaAS ROMALeverkusenac milanmbappenapolinewcastleaston villaliverpoolfa cupreal madridpremier leagueAjaxbao bong da247EPLbarcelonabournemouthaff cupasean footballbên lề sân cỏbáo bóng đá mớibóng đá cúp thế giớitin bóng đá ViệtUEFAbáo bóng đá việt namHuyền thoại bóng đágiải ngoại hạng anhSeagametap chi bong da the gioitin bong da lutrận đấu hôm nayviệt nam bóng đátin nong bong daBóng đá nữthể thao 7m24h bóng đábóng đá hôm naythe thao ngoai hang anhtin nhanh bóng đáphòng thay đồ bóng đábóng đá phủikèo nhà cái onbetbóng đá lu 2thông tin phòng thay đồthe thao vuaapp đánh lô đềdudoanxosoxổ số giải đặc biệthôm nay xổ sốkèo đẹp hôm nayketquaxosokq xskqxsmnsoi cầu ba miềnsoi cau thong kesxkt hôm naythế giới xổ sốxổ số 24hxo.soxoso3mienxo so ba mienxoso dac bietxosodientoanxổ số dự đoánvé số chiều xổxoso ket quaxosokienthietxoso kq hôm nayxoso ktxổ số megaxổ số mới nhất hôm nayxoso truc tiepxoso ViệtSX3MIENxs dự đoánxs mien bac hom nayxs miên namxsmientrungxsmn thu 7con số may mắn hôm nayKQXS 3 miền Bắc Trung Nam Nhanhdự đoán xổ số 3 miềndò vé sốdu doan xo so hom nayket qua xo xoket qua xo so.vntrúng thưởng xo sokq xoso trực tiếpket qua xskqxs 247số miền nams0x0 mienbacxosobamien hôm naysố đẹp hôm naysố đẹp trực tuyếnnuôi số đẹpxo so hom quaxoso ketquaxstruc tiep hom nayxổ số kiến thiết trực tiếpxổ số kq hôm nayso xo kq trực tuyenkết quả xổ số miền bắc trực tiếpxo so miền namxổ số miền nam trực tiếptrực tiếp xổ số hôm nayket wa xsKQ XOSOxoso onlinexo so truc tiep hom nayxsttso mien bac trong ngàyKQXS3Msố so mien bacdu doan xo so onlinedu doan cau loxổ số kenokqxs vnKQXOSOKQXS hôm naytrực tiếp kết quả xổ số ba miềncap lo dep nhat hom naysoi cầu chuẩn hôm nayso ket qua xo soXem kết quả xổ số nhanh nhấtSX3MIENXSMB chủ nhậtKQXSMNkết quả mở giải trực tuyếnGiờ vàng chốt số OnlineĐánh Đề Con Gìdò số miền namdò vé số hôm nayso mo so debach thủ lô đẹp nhất hôm naycầu đề hôm naykết quả xổ số kiến thiết toàn quốccau dep 88xsmb rong bach kimket qua xs 2023dự đoán xổ số hàng ngàyBạch thủ đề miền BắcSoi Cầu MB thần tàisoi cau vip 247soi cầu tốtsoi cầu miễn phísoi cau mb vipxsmb hom nayxs vietlottxsmn hôm naycầu lô đẹpthống kê lô kép xổ số miền Bắcquay thử xsmnxổ số thần tàiQuay thử XSMTxổ số chiều nayxo so mien nam hom nayweb đánh lô đề trực tuyến uy tínKQXS hôm nayxsmb ngày hôm nayXSMT chủ nhậtxổ số Power 6/55KQXS A trúng roycao thủ chốt sốbảng xổ số đặc biệtsoi cầu 247 vipsoi cầu wap 666Soi cầu miễn phí 888 VIPSoi Cau Chuan MBđộc thủ desố miền bắcthần tài cho sốKết quả xổ số thần tàiXem trực tiếp xổ sốXIN SỐ THẦN TÀI THỔ ĐỊACầu lô số đẹplô đẹp vip 24hsoi cầu miễn phí 888xổ số kiến thiết chiều nayXSMN thứ 7 hàng tuầnKết quả Xổ số Hồ Chí Minhnhà cái xổ số Việt NamXổ Số Đại PhátXổ số mới nhất Hôm Nayso xo mb hom nayxxmb88quay thu mbXo so Minh ChinhXS Minh Ngọc trực tiếp hôm nayXSMN 88XSTDxs than taixổ số UY TIN NHẤTxs vietlott 88SOI CẦU SIÊU CHUẨNSoiCauVietlô đẹp hôm nay vipket qua so xo hom naykqxsmb 30 ngàydự đoán xổ số 3 miềnSoi cầu 3 càng chuẩn xácbạch thủ lônuoi lo chuanbắt lô chuẩn theo ngàykq xo-solô 3 càngnuôi lô đề siêu vipcầu Lô Xiên XSMBđề về bao nhiêuSoi cầu x3xổ số kiến thiết ngày hôm nayquay thử xsmttruc tiep kết quả sxmntrực tiếp miền bắckết quả xổ số chấm vnbảng xs đặc biệt năm 2023soi cau xsmbxổ số hà nội hôm naysxmtxsmt hôm nayxs truc tiep mbketqua xo so onlinekqxs onlinexo số hôm nayXS3MTin xs hôm nayxsmn thu2XSMN hom nayxổ số miền bắc trực tiếp hôm naySO XOxsmbsxmn hôm nay188betlink188 xo sosoi cầu vip 88lô tô việtsoi lô việtXS247xs ba miềnchốt lô đẹp nhất hôm naychốt số xsmbCHƠI LÔ TÔsoi cau mn hom naychốt lô chuẩndu doan sxmtdự đoán xổ số onlinerồng bạch kim chốt 3 càng miễn phí hôm naythống kê lô gan miền bắcdàn đề lôCầu Kèo Đặc Biệtchốt cầu may mắnkết quả xổ số miền bắc hômSoi cầu vàng 777thẻ bài onlinedu doan mn 888soi cầu miền nam vipsoi cầu mt vipdàn de hôm nay7 cao thủ chốt sốsoi cau mien phi 7777 cao thủ chốt số nức tiếng3 càng miền bắcrồng bạch kim 777dàn de bất bạion newsddxsmn188betw88w88789bettf88sin88suvipsunwintf88five8812betsv88vn88Top 10 nhà cái uy tínsky88iwinlucky88nhacaisin88oxbetm88vn88w88789betiwinf8betrio66rio66lucky88oxbetvn88188bet789betMay-88five88one88sin88bk88xbetoxbetMU88188BETSV88RIO66ONBET88188betM88M88SV88Jun-68Jun-88one88iwinv9betw388OXBETw388w388onbetonbetonbetonbet88onbet88onbet88onbet88onbetonbetonbetonbetqh88mu88Nhà cái uy tínpog79vp777vp777vipbetvipbetuk88uk88typhu88typhu88tk88tk88sm66sm66me88me888live8live8livesm66me88win798livesm66me88win79pog79pog79vp777vp777uk88uk88tk88tk88luck8luck8kingbet86kingbet86k188k188hr99hr99123b8xbetvnvipbetsv66zbettaisunwin-vntyphu88vn138vwinvwinvi68ee881xbetrio66zbetvn138i9betvipfi88clubcf68onbet88ee88typhu88onbetonbetkhuyenmai12bet-moblie12betmoblietaimienphi247vi68clupcf68clupvipbeti9betqh88onb123onbefsoi cầunổ hũbắn cáđá gàđá gàgame bàicasinosoi cầuxóc đĩagame bàigiải mã giấc mơbầu cuaslot gamecasinonổ hủdàn đềBắn cácasinodàn đềnổ hũtài xỉuslot gamecasinobắn cáđá gàgame bàithể thaogame bàisoi cầukqsssoi cầucờ tướngbắn cágame bàixóc đĩaAG百家乐AG百家乐AG真人AG真人爱游戏华体会华体会im体育kok体育开云体育开云体育开云体育乐鱼体育乐鱼体育欧宝体育ob体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育亚博体育开云体育开云体育棋牌棋牌沙巴体育买球平台新葡京娱乐开云体育mu88qh88

Check Also

Градежништвото омилен сектор за перење пари, во Скопје има 70.000 празни станови

Прочитај за: < 1 минута Бројот на станови во градот пораснал за 30 отсто меѓу 2002 и 2021 година, а …