Арсовски: Ќе почекаме да видиме каков ќе биде развојот на преговорите

Прочитај за: < 1 минута

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека ќе почекаат да видат каков ќе биде развојот на преговорите во следните денови откако вчера партискиот лидер Христијан Мицкоски рече дека имал само куса средба со претседателот на ДУИ, Али Ахмети, на која добил одговор дека „интегративците“ ќе преговараат со СДСМ.

SHARE