[Видео] Арсовски: Утре ВМРО-ДПМНЕ објавува скандал – вистината за бизнисот со марихуана!

Прочитај за: < 1 минута

Во денешното интервју на Лидер, гостин беше портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски.

Со Арсовски разговаравме за актуелните предизвици на партијата чиј гласноворник е но и за тековните скандали на власта.

Портпаролот на опозицијата најави дека утре ВМРО-ДПМНЕ ќе објави голем скандал поврзан со законот за одледување на марихуана, бизнис во кој е фамилијата Заеви.

Погледнете го целото интервју:

SHARE